Świętokrzyska Nagroda Muzealna im. Tadeusza Włoszka

i

Autor: Urząd Marszałkowski Wojewódźtwa Świętokrzyskiego

Ruszył nabór do III edycji Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka

2022-03-16 12:37

Można składać wnioski do III edycji Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka. To konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego. W ten sposób uhonorowani zostaną muzealnicy z naszego regionu.

Do 30 czerwca można składać wnioski o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka. Jest do trzecia edycja nagrody, którą Samorząd Województwa Świętokrzyskiego uhonoruje muzealników z naszego regionu.

Zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, nagroda jest przyznawana przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego w czterech kategoriach: „Wystawa”, „Publikacja”, „Edukacja muzealna” oraz „Konserwacja zbiorów”.

Nagrodą pieniężną mogą zostać uhonorowani pracownicy muzeów, działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Ponadto instytucje muzealne mogą otrzymać honorowe wyróżnienie, w postaci statuetki lub pamiątkowej plakiety, za działalność muzealną. Wnioski o nagrodę mogą składać: muzea działające na terenie województwa świętokrzyskiego, stowarzyszenia i fundacje, których cele statutowe obejmują działalność na rzecz dziedzictwa narodowego, kultury i sztuki.

Uroczystość wręczenia tegorocznych nagród odbędzie się we wrześniu, podczas inauguracji XXX Europejskich Dni Dziedzictwa.

Wnioski o przyznanie nagrody należy składać w Biurze Podawczym lub w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

info: UM Województwa Świętokrzyskiego

Rzeczniczka ratusza o odzyskiwaniu nieruchomości w Warszawie okupowanych przez Rosję

PDSS - Test Zespołu Lęku Napadowego

Pytanie 1 z 7
Czy w ciągu ostatniego tygodnia miałeś napady paniki i/lub ich ograniczonych objawów?
Źródło: Ruszył nabór do III edycji Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka