Murem za polskim mudnurem Samorządowcy z powiatu kieleckiego wspierają polskich żołnierzy na granicy wschodniej

i

Autor: Wiktoria Mitura

Samorządowcy z powiatu kieleckiego wspierają polskie służby

2021-11-19 11:35

​"Murem za polskim mundurem". Starosta Mirosław Gębski wraz ze współpracownikami i włodarzami gmin powiatu kieleckiego wspiera służby broniące polskiej granicy z Białorusią. Samorządowcy potępili ataki wymierzone w polskich żołnierzy.

Akcja #MuremZaPolskimMundurem została wsparta przez kieleckich samorządowców. To odpowiedź na ataki wymierzone w polskich żołnierzy.

- Odpowiadamy na apel generała Tomasza Piotrowskiego, Dowódcy Operacyjnego Wojsk. Nie możemy pozostać obojętni wobec opluwania polskiego munduru – mówi starosta kielecki, Mirosław Gębski. - Wystarczy wspomnieć postać obrońcy Polski, księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, który spoczywa w Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Na ziemi świętokrzyskiej walczył także Hubal, odznaczony czterokrotnie Krzyżem Walecznych i orderem Virtuti Militari. To on, gdy kazano mu zdjąć mundur powiedział „Broni nie oddam, munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg” – opowiadał Mirosław Gębski.

- Cieszymy się że jako samorządowcy możemy liczyć w na wsparcie ze strony posła Krzysztofa Lipca. Oczywistym jest, że cały powiat kielecki solidaryzuje się z tymi, którzy strzegą polskiej granicy. Ludzie ci niejednokrotnie muszą mierzyć się z ogromnym stresem spowodowanym niepewną sytuacją. Wspieramy ich całym sercem - powiedziała Irena Marcisz, wójt gminy Łopuszno.

Za co kochasz Polskę?

QUIZ. Granice Polski i ich tajemnice

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Z iloma krajami Polska dzieli lądowe granice?
Źródło: Samorządowcy z powiatu kieleckiego wspierają polskie służby