Świetokrzyscy terytorialsi wspierają punkty szczepień

i

Autor: 10. ŚBOT

Świętokrzysci Terytorialsi wspierają punkty szczepień

2021-06-10 14:58

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej cały czas są na pierwszej linii walki z COVID-19. Teraz żołnierze WOT włączyli się w kolejny obszar walki z pandemią koronawirusa. Można ich spotkać w kilkunastu Powszechnych Punktach Szczepień oraz w punktach przyszpitalnych w naszym województwie .

- Swoją służbą pełni blisko 40 ochotników wspierając personel medyczny poprzez pomiar temperatury, pomagając przy wypełnianiu ankiet, udzielając informacji oraz kierując ruchem. W Kielcach są to punkty w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka przy ul. Prostej, w Szpitalu Św. Aleksandra przy ul. Kościuszki oraz punkt drive-thru na terenie Targów Kielce - wylicza kpt. Marcin Kowal, oficer prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, który dodaje że Żołnierzy 10. ŚBOT można spotkać w miejscach szczepień między innymi w Jędrzejowie, Czarnieckiej Górze, Opatowie, Sandomierzu i Staszowie.

Świętokrzyscy Terytorialsi wspierają również Powszechny Punkt Szczepień na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Ponadto Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej prowadzi wspólnie z Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską, punkt drive-thru na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu, gdzie można również przyjąć szczepionkę przeciw Covid-19. Żołnierze zachęcają do zaszczepienia się w mobilnym punkcie sczepień, czyli bez wysiadania z samochodu.

Zaćmienie słońca w obserwatorium astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego
Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?
Źródło: Świętokrzyscy Terytorialsi wspierają punkty szczepień