Rzeka Silnica Kielce

i

Autor: M.Cieślikiewicz

Tropem wody w mieście. Spacer edukacyjny dla mieszkańców

2022-03-18 10:30

Na nietypowy spacer, bo tropem wody w mieście, zaprasza mieszkańców w sobotę, 19 marca - Instytut Dizajnu w Kielcach. W trakcie miejskiego spaceru będzie poruszany temat różnych funkcji wody oraz sieci hydrologicznych na terenie Kielc. Zbiórka uczestników na kieleckiej Kadzielni.

Na spacerze dowiemy się jakie konsekwencje mają regulacje rzek, jakie rodzaje wód występują w naszym mieście i jakie mają właściwości, jak zachowuje się woda w mieście przy narastających zmianach klimatycznych i najważniejsze – co jako mieszkańcy możemy zrobić, by móc pozytywnie wpłynąć na jej jakość - wylicza Aleksandra Banaś z Instytutu Dizajnu w Kielcach.

Spacer rozpocznie się o godzinie 12.00 w sobotę, w Rezerwacie Kadzielnia obok wejścia do Jaskiń (Podziemnej Trasy Turystycznej). Następnie uczestnicy przejdą wzdłuż Silnicy w kierunku Stawu Miejskiego zatrzymując się obok źródełka Biruty. Zatrzymają się również przy ujściu ”starej historycznej Silnicy” , a następnie przejdą ku strefom podmokłym doliny rzeki kończąc przy Zalewie Miejskim.

Wydarzenie odbywać się będzie w ramach cyklu Zielone Współdziałania organizowanego przez Instytut Dizajnu w Kielcach oraz Ogród Botaniczny Geonatura Kielce.

Przewodnikiem po meandrach wodnych historii będzie dr Bartosz Piwowarski, biolog specjalizujący się w botanice, z-ca Kierownika Ogrodu Botanicznego w Kielcach. 

Nowa żaglówka dla UKS-u Kielce

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Źródło: Tropem wody w mieście. Spacer edukacyjny dla mieszkańców