UM Kielce

i

Autor: M.Cieślikiewicz

W Kielcach powołano pełnomocnika do spraw działań miasta na rzecz pomocy dla Ukrainy

2022-03-17 13:01

Prezydent Kielc powołał Katarzynę Perdzyńską-Zarzeczny na stanowisko pełnomocnika do spraw działań miasta na rzecz pomocy dla obywateli Ukrainy. Do jego zadań będzie należało, między innymi, organizowanie i koordynowanie działań dotyczących wsparcia oferowanego przez miasto Kielce obywatelom Ukrainy, czy współpraca z instytucjami rządowymi i samorządowymi, uczelniami wyższymi, czy organizacjami pozarządowymi w zakresie pomocy uchodźcom.

W pierwszym etapie do moich działań będzie należała koordynacja działań, które już dzieją się w naszym mieście, to jest bezpośrednia współpraca z organizacjami pozarządowymi. Chcemy im pomóc, chcemy odciążyć ich w pracy na rzecz uchodźców. Aktualnie współpracujemy ściśle z punktem, który mieści się przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach Stowarzyszenia Integracja Europa Wschód. Będziemy stamtąd odciążali zbiórkę, która tam jest prowadzona i będzie ona przerzucana na magazyn centralny, który powstał przy ulicy Paderewskiego 49/51. To będzie teraz  docelowo miejsce prowadzenia wszelkich zbiórek - informuje Katarzyna Perdzyńska-Zarzeczny.

Niebawem w Kielcach powstanie kolejne miejsce wsparcia dla uchodźców ze Wschodu.

Planujemy uruchomić  punkt, który będzie takim miejscem informacyjnym dla uchodźców z Ukrainy, ale też dający wsparcie. jesteśmy w stałym kontakcie z Miejskim Urzędem Pracy w Kielcach, który będzie przygotowywał nam informacje dotyczące zatrudnień uchodźców. Planujemy, żeby w tym miejscu była tez pomoc psychologiczna w języku ukraińskim przy wsparciu wolontariuszy z naszego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Będzie tam tez kafejka internetowa - opowiada Katarzyna Perdzyńska-Zarzeczny, pełnomocnik do spraw działań miasta na rzecz pomocy dla obywateli Ukrainy.

Uchodźcy z Ukrainy w kolejce po PESEL w Kielcach
Sonda
Czy Polska radzi sobie z pomocą uchodźcom z Ukrainy?
Źródło: W Kielcach powołano pełnomocnika do spraw działań miasta na rzecz pomocy dla Ukrainy