komputer

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

"Webskie Kielce". Miłośnicy programowania do dzieła!

2021-10-07 14:08

Miasto ogłosiło konkurs pod nazwą „Webskie Kielce - Datathon Idea Kielce 2021”. Konkurs ma zachęcić mieszkańców do angażowania się w życie miasta oraz korzystania i tworzenia rozwiązań opartych na otwartych danych i wolnym oprogramowaniu, zgodnie z ideą Smart City .

W związku z przedłużającą się pandemią, postanowiliśmy nieco zmienić formułę konkursu i w tym roku zamiast Hackathonu Idea Kielce ogłaszamy Datathon Idea Kielce, czyli konkurs również oparty na danych miejskich, ale w szerszym historycznym ujęciu - tłumaczy Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Konkurs  ma na  celu stworzenie tzw. opowieści o mieście przedstawiającej jeden z wybranych obszarów, ale ukazując go w perspektywie zmieniających się w czasie danych.

Uczestnictwo w wydarzeniu daje możliwość przedstawienia swoich pomysłów pozwalających zobrazować wybrane obszary z zakresu komunikacji, środowiska, urbanistyki, gospodarki czy ogólnego rozwoju Kielc - mówi Tomasz Porębski.

W każdym z tych obszarów zostały wskazane wyzwania, które można przedstawić w ramach pracy konkursowej, dołączając do tego analizę, np. w formie diagramów, przekształceń zachodzących w tym obszarze.

Udział w Datathonie jest bezpłatny. Dla najlepszych zespołów przygotowano  nagrody finansowe. Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 listopada.

Prelekcje radomskiej policji w szkołach

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Języki urzędowe na świecie. 10/15 to świetny wynik!

Pytanie 1 z 15
Jaki jest język urzędowy w Bangladeszu?
Źródło: "Webskie Kielce". Miłośnicy programowania do dzieła!