Flagi -świętokrzyskie

i

Autor: Urząd Marszałkowski w Kielcach

Więcej unijnych milionów popłynie do Świętokrzyskiego

2021-06-24 13:41

O 297,4 mln euro wzrosła zapowiadana pierwotnie dla naszego regionu kwota unijnego wsparcia i wynosi teraz 1 mld 403 mln euro. Tę bardzo dobrą informację przekazał marszałek Andrzej Bętkowski, który uczestniczył w Warszawie w spotkaniu negocjacyjnym kontraktów programowych.

Marszałek województwa świętokrzyskiego – Andrzej Bętkowski, uczestniczył w spotkaniu negocjacyjnym kontraktów programowych dla poszczególnych województw. Odbywało się ono w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie.  Możemy mówić o dużym sukcesie w negocjacjach dotyczących wsparcia regionu ze środków unijnych w nowej perspektywie finansowej na lata 2021 – 2027 - powiedział po jego zakończeniu marszałek, nie kryjąc radości.

– Ostateczna alokacja na lata 2021 – 2027 wynosi 1 mld 403 mln euro, czyli jest o ponad 38 mln euro większa niż środki, którymi nasz region dysponował w obecnej, kończącej się perspektywie unijnej. To wielki sukces i powód do zadowolenia! Także dodatkowe środki ponad te, którymi dysponowaliśmy w latach 2014 – 2020 przełożą się na konkretne działania i efekty – mówi marszałek Andrzej Bętkowski.

Wzrasta również udział województwa świętokrzyskiego w alokacji wszystkich szesnastu programów regionalnych – z 4,36 procent do 4,94 procent- informuje Urząd Marszałkowski w Kielcach.

– Region dodatkowo skorzysta ze środków programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Szacunkowo może to być ok. 418 mln euro – dodaje marszałek województwa. Nie ma on wątpliwości, że dodatkowe unijne fundusze udało się wywalczyć dzięki dobrze i racjonalnie przygotowanym założeniom programu regionalnego na lata 2021 – 2027 Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego.

Festyn bezpieczeństwa w Drawsku Pomorskim
Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?
Źródło: Więcej unijnych milionów popłynie do Świętokrzyskiego