Autostrada

i

Autor: Pixabay

Wybieracie się w podróż? Świętokrzyscy kierowcy musicie o tym wiedzieć

2021-12-01 11:10

Od dzisiaj przez autostradę A2 i A4 przejedziemy bez stania przed szlabanami. Dotyczy to tras A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica. Przejazdy będą odbywać się w trybie free flow z nową formą płatności. Jeśli wybieracie się w podróż tymi trasami to warto zapoznać się ze szczegółami.

Od 1 grudnia tylko bilet autostradowy. Weszły zmiany dzięki, którym kierowcy nie będą musieli czekać w długiej kolejce przed szlabanami na autostradzie A2 i A4. Te zmiany dotyczą odcinków: A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica. Szlabany zostały podniesione, ale to nie oznacza, że możemy przez te trasy przejechać za darmo.

E-bilet autostradowy

To jedna z metod płatności jaką trzeba wykonać za przejazd po płatnych odcinkach autostrad A2 I A4. Za przejazd tymi odcinkami w systemie e-TOLL możesz zapłacić również w aplikacji e-TOLL PL oraz korzystając z urządzeń GPS (OBU i ZSL dopuszczonych do systemu e-TOLL).

Jak to zrobić?

W aplikacji e-TOLL trzeba wejść w zakładkę Kalkulator trasy i wpisać zaplanowaną trasę. Jeśli obejmuje ona płatne odcinki, pojawi się komunikat. Wtedy trzeba je opłacić w systemie e-TOLL.

Drugim sposobem jest zakup e-biletu w sieci dystrybucji partnerów. Na tą chwilę, można to zrobić w sieci stacji paliw ORLEN, a od 9 grudnia również w sieci stacji paliw LOTOS.

Bilet ważny tylko 48 godzin

E-bilet autostradowy można kupić z 60-cio dniowym wyprzedzeniem. Wówczas trzeba podać tylko numer rejestracyjny samochodu, odcinek autostrady oraz planowaną datę i godzinę rozpoczęcia przejazdu. Taki bilet posiada unikatowy NUMER IDENTYFIKACYJNY BILETU. Zachowaj go i przedstaw w przypadku kontroli.

ALE! E-bilet jest ważny tylko 48 godzin od wskazanej daty rozpoczęcia przejazdu. Jeśli zrezygnujemy z podróży, e-bilet autostradowy można zwrócić przez zadeklarowaną godziną startu podróży w taki sam sposób w jaki został zakupiony.

Świętokrzyscy kierowcy warto zapamiętać! Podczas podróży płatnymi odcinkami A2 i A4 możemy zostać skontrolowani.

250 km/h autostradą A4! Wszyscy w BMW pijani
Sonda
Czy podróżowanie A4 jest bezpieczne?
Źródło: Wybieracie się w podróż? Świętokrzyscy kierowcy musicie o tym wiedzieć