Będzie przebudowa Podgórnej i Kilińskiego w Koszalinie

i

Autor: Materiały prasowe Będzie przebudowa Podgórnej i Kilińskiego w Koszalinie

Kolejne ulice w Koszalinie do remontu. Przebudowa Podgórnej i Kilińskiego

2022-02-21 13:09

Zniszczone ulice znajdują się na terenie Osiedla Tysiąclecia w Koszalinie. Zatwierdzona została lista inwestycji powiatowych i gminnych, które zostaną dofinansowane w tym roku z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jedną z nich jest przebudowa ul. Podgórnej i pl. Kilińskiego. Koszt inwestycji to 5,5 miliona złotych, a rządowe dofinansowanie wyniesie 2,7 mln zł.

W ramach inwestycji wszystkie jezdnie będą miały nawierzchnię z kostki betonowej i szerokość 5 metrów, wzdłuż jezdni chodniki o nawierzchni z kostki betonowej, zostaną przebudowane istniejące zjazdy na posesje.  Zaplanowano 60 miejsc postojowych, w tym 5 stanowisk dla osób niepełnosprawnych. Zostanie wybudowany wodociąg i nowe przyłącza do budynków a także sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Przebudowane zostanie oświetlenie ulicy wraz z doświetleniem przejść dla pieszych, a na skwerze w centrum pl. Kilińskiego umieszczone zostaną dodatkowe ławki, kosze na śmieci.

Termin rozpoczęcia prac uzależniony jest od daty rozstrzygnięcia przetargu na wykonanie inwestycji.

Autor: Agnieszka Górska

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ. Władca pierścieni. Spróbuj zdobyć chociaż 7 punktów

Pytanie 1 z 10
Hobbici z którymi Frodo wyruszył na wyprawę, to: Sam, Pippin i...
NAJCZĘŚCIEJ złomowane auta w POLSCE | ESKA XD - Prosto z salonu #42
Źródło: Kolejne ulice w Koszalinie do remontu. Przebudowa Podgórnej i Kilińskiego