Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – podsumowanie 2020

i

Autor: Materiały prasowe Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – podsumowanie 2020

Nadmierna prędkość oraz złe parkowanie. Te wykroczenia najczęściej zgłaszano na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

2021-01-19 10:10

Koszalińscy policjanci podsumowali zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przez cały 2020 rok odnotowano na elektronicznej mapie powiatu 1446 sygnałów o miejscach, w których dochodzi do różnego rodzaju nieprawidłowości. To aż o 363 więcej niż w ubiegłym roku. Niewątpliwie wpływ na to miało rozprzestrzenianie się epidemii COVID-19, wymuszającej ograniczenie osobistych kontaktów z policją. Każde zgłoszenie zostało zweryfikowane przez mundurowych.

Na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2020 roku odnotowano 1446 zgłoszeń o zagrożeniach, z czego 787 zostało przez mundurowych potwierdzonych.

Najwięcej zgłoszeń, 377 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, 336 nieprawidłowego parkowania, 31 niewłaściwej infrastruktury drogowej i 9 spożywania alkoholu w miejscach niewyznaczonych.

W 2019 r. w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dodano nową kategorię zdarzenia. Dotyczy ona zgłoszenia miejsca przebywania osoby bezdomnej, wymagającej pomocy. W 2020 roku nie zabrakło i takich zgłoszeń. Dzięki temu policjanci mogli dotrzeć do osób potrzebujących pomocy i przy współpracy z ośrodkami pomocy społecznej oraz służbami ratunkowymi, udzielić im niezbędnego wsparcia.

Informacje o zagrożeniach można przesyłać do Policji wykorzystując dowolny komputer, tablet lub telefon komórkowy. Należy pamiętać, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje dotychczasowych form zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Sonda
Czy wspierasz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?
Źródło: Nadmierna prędkość oraz złe parkowanie. Co mieszkańcy najczęściej zgłaszali służbom?