Działania zachodniopomorskiej drogówki

i

Autor: Materiały prasowe Działania zachodniopomorskiej drogówki

Nielegalne wyścigi samochodowe. Działania zachodniopomorskiej drogówki

2021-07-26 13:48

Policjanci zachodniopomorskiej drogówki podczas weekendu prowadzili działania zapobiegające organizacji nielegalnych wyścigów samochodowych. Pojazdy, które pojawiły się na spotkaniach w kilku miejscach na terenie naszego województwa, poddane zostały kontroli. Wiele z nich nie powinno poruszać się po drogach publicznych.

Policyjne kontrole pojazdów miały przede wszystkim działanie prewencyjne i zapobiegające przeprowadzeniu nielegalnych wyścigów. Doświadczenia nie tylko z naszego regionu, ale także z kraju pokazują, że tego rodzaju wydarzenia stwarzają niestety nawet śmiertelne zagrożenie dla ich uczestników jak i tych którzy je obserwują.

Podczas weekendowych działań policjanci ujawnili 427 wykroczeń, w tym 220 polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Skontrolowali 700 pojazdów i wylegitymowali 813 osób. Mundurowi zatrzymali 17 praw jazdy oraz 44 dowody rejestracyjne.

Równolegle funkcjonariusze prowadzili przesiewowe badania trzeźwości. Wykonali ponad 1749 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 16 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Ponadto jeden z kierujących znajdował się pod wpływem środka odurzającego.

Policja po raz kolejny ostrzega i przypomina, że możliwy jest jedynie udział w legalnych rajdach tylko na oficjalnych imprezach, które są organizowane po spełnieniu określonych wymagań.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 23.07.2021
Źródło: Nielegalne wyścigi samochodowe. Działania zachodniopomorskiej drogówki