Noc Muzeów z zabytkową wąskotorówką

i

Autor: Materiały prasowe Noc Muzeów z zabytkową wąskotorówką

wydarzenie

Nocny pociąg do Rosnowa. Noc Muzeów z Koszalińską Koleją Wąskotorową

2023-05-10 12:34

W tegorocznej edycji Nocy Muzeów tradycyjnie weźmie udział Koszalińska Kolej Wąskotorowa. Teren lokomotywowni dostępny będzie dla zwiedzających w sobotę, 13 maja od godz. 17.00. W programie atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. Nie zabraknie wśród nich nocnego pociągu do Rosnowa.

Bramy terenu lokomotywowni będą otwarte dla zwiedzających w od godz. 17.00 do 22.00, ukazując wąskotorówkę nieco „od zaplecza”. Każdy będzie mógł zobaczyć na czym polega rozpalanie parowozu, czy jak zbudowana jest lokomotywa spalinowa.

Stowarzyszenie Koszalińska Kolej Wąskotorowa szykuje tego dnia ogrom atrakcji dla tych starszych i młodszych. Wśród nich oczywiście nie zabraknie tradycyjnego nocnego pociągu do Rosnowa, który z Koszalina odjedzie o godzinie 22:00, by powrócić po klimatycznej podróży po północy. Oczywiście pociąg ten będzie prowadzony „Zosią”, czyli parowozem Px48-3901.

Oprócz tego w programie znajdą się m. in.: wystawa taboru, przejazdy lokomotywą spalinową, przejazdy drezyną ręczną, symulator kolejowy i mała gastronomia oraz tradycyjne zwiedzanie terenu z przewodnikiem.

Dodatkowo w tym roku Noc Muzeów w wąskotorówce wzbogaci wystawa zabytkowych samochodów dzięki grupie Klasyczny Koszalin, wóz bojowy straży pożarnej z OSP w Starych Bielicach oraz pokazy ratownictwa medycznego. Start imprezy o godz. 17.00.

Autor: Magda Wanowska-Miksa

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ fana fantasy. Czy dopasujesz bohatera do filmu lub ksiażki, z której pochodzi?

Pytanie 1 z 10
Kaz Brekker to bohater książki:
Czy radiowcy ESKA potrafią śpiewać? | Dokończ Piosenkę 11
Źródło: Nocny pociąg do Rosnowa. Noc Muzeów z Koszalińską Koleją Wąskotorową