Unieważniono przetarg na przebudowę ulicy Podgórnej i Placu Kilińskiego

i

Autor: materiały prasowe Unieważniono przetarg na przebudowę ulicy Podgórnej i Placu Kilińskiego

Przebudowa ulicy Podgórnej w Koszalinie musi poczekać. Będzie kolejny przetarg

2022-04-28 14:52

Nie będzie, przynajmniej na razie przebudowy ulicy Podgórnej i Placu Kilińskiego w Koszalinie. Do przetargu zgłosił się tylko jeden wykonawca, a jego oferta o milion przekroczyła zakładany przez miasto budżet tej inwestycji.

- Magistrat przeznaczył na przebudowę tego fragmentu miasta 5,5 mln złotych, a oferent zaproponował kwotę wyższą aż o 1 milion złotych. Unieważniliśmy przetarg i ogłosimy go w takiej samej formie po długim weekendzie majowym – powiedział Grzegorz Śliżewski z urzędu miasta w Koszalinie.

Udało się za to wyłonić wykonawcę nowej drogi na Górę Chełmską. Nie pomogły protesty mieszkańców Koszalina i ekologów – droga jednak powstanie. Ale nie tak szybko.

- Trwa okres lęgowy ptaków i bez wyraźnej zgody ornitologów nie można rozpocząć prac. Muszą one poczekać, aż pisklęta osiągną dojrzałość i wylecą ze swoich gniazd. W ramach tej inwestycji powstanie droga z tzw. starobruku o długości prawie kilometra oraz oświetlenie, pętla autobusowa i parking na 60 miejsc dla samochodów osobowych, a także 2 miejsca postojowe dla autobusów – dodaje Grzegorz Śliżewski.

Koszt to ok. 4,5 mln złotych, z czego miasto zapłaci tylko 5 procent. Reszta to rządowe dofinansowanie.

Autor: Marcin Kieca

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Polska zamkami stoi. Wiecie, gdzie znaleźć te najpiękniejsze?

Pytanie 1 z 10
Zamek widoczny na zdjęciu to jedna z głównych atrakcji:
Zamki w Polsce
Maksymilian Dura: Uderzenie na Zachód byłoby klęską Putina
Źródło: Przebudowa ulicy Podgórnej w Koszalinie musi poczekać. Będzie kolejny przetarg