200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida

2021-09-23 22:36 KK
OK Norwida
Autor: OK Norwida/wikipedia.org

W piątek, 24 września mija 200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida. Z tej okazji nowohucki ośrodek kultury, noszący imię uznawanego za czwartego wieszcza poety, postanowił zorganizować kilkanaście wydarzeń mających przybliżyć mieszkańcom jego postać.

Huczne obchody rozpoczęła zbiórka ręcznie wykonanych kartek urodzinowych, nie zabraknie też konkursów festiwali, paneli dyskusyjnych i… telefonicznej recytacji jego utworów. 

Już w ten piątek świętujemy, mam nadzieję, że razem. Zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi pracownicy i pracowniczki będą czytać dla Państwa wiersze poety. Będziemy stremowani, ale i podekscytowani. Myślę, że nie do końca chodzi o nasze zdolności recytatorskie, ale o spotkanie, przy wierszu, niech to będzie pretekst do wspólnej rozmowy, nie tylko o poezji - mówi Magdalena Kotula z Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

Zwieńczeniem nowohuckich obchodów będzie Norwid Festiwal 2021 pod hasłem „Dopokąd idę!...”, który odbędzie się w dniach 26-28.11. W planach recytacje wierszy poety w Opactwie Cystersów w Mogile, koncerty poezji śpiewane, a także gra terenowa.  

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida organizuje również dwa konkursy, których głównym celem jest wsparcie artystów tworzących w różnych obszarach.  Pierwszy z nich to nabór do rezydencji artystycznych w ARTzonie, drugi to Nagroda Norwidowska z nagrodą główną w kwocie 10 tys zł. 

Wszystkie wydarzenia związane z nowohuckimi obchodami urodzin poety będą tłumaczone na polski język migowy.

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do psychiatry?

Czy znasz stolice wszystkich województw? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 16
Miastem wojewódzkim mazowieckiego jest?
Źródło: 200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida. W Krakowie czeka nas moc wydarzeń!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany