AMP Futbol Ekstraklasa: Zawodnicy z Krakowa są liderami po pierwszym turnieju w sezonie

2021-04-29 7:32 ŁM
Wisła Kraków AMP Futbol
Autor: Wisła Kraków

Zawodnicy Wisły Kraków w świetnym stylu zainaugurowali sezon AMP Futbol Ekstraklasy. Rozgrywki osób po amputacji kończyny dolnej rozpoczęły się od turnieju w Poznaniu, z którego piłkarze Białej Gwiazdy wrócili z kompletem zwycięstw, zajmując pierwsze miejsce w lidze.

- Bardzo ciężko pracowaliśmy, by taki rezultat osiągnąć. Już na treningach widzieliśmy, ze nasze zgranie jest na wysokim poziomie. Spodziewaliśmy się, że możemy wyjść i wygrać wszystkie mecze i to założenie udało nam się zrealizować - mówi Krystian Kapłon, pomocnik Wisły Kraków AMP Futbol.

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym

Ampfutboliści z Krakowa mają pięć punktów przewagi nad broniącą mistrzowskiego tytułu Legią Warszawa. Szansa na powiększenie tej różnicy nastąpi dopiero pod koniec czerwca na turnieju w Bielsku-Białej. Wcześniej jednak wielu zawodników Wisły Kraków AMP Futbol weźmie udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski. Będzie to jedna z ostatnich okazji do treningu przed Mistrzostwami Europy w AMP Futbolu.

- Mocno się przygotowujemy do Mistrzostw i jesteśmy na dobrej drodze, by coś na tym turnieju zdobyć. Świadomość naszego zespołu naprawdę wzrosła, liczne treningi i analizy meczowe przynoszą swój efekt - dodaje Krystian Kapłon.

Najbliższe spotkania reprezentacja Polski w AMP Futbolu rozegra już 8 i 9 maja na stadionie Prądniczanki. Mistrzostwa Europy rozgrywane również w Krakowie odbędą się we wrześniu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

O udanej inauguracji sezonu z Krystianem Kapłonem, pomocnikiem Wisły Kraków AMP Futbol, rozmawiał Łukasz Miłoszewski:

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Źródło: AMP Futbol Ekstraklasa: Zawodnicy z Krakowa są liderami po pierwszym turnieju w sezonie
Nasi Partnerzy polecają