mpk kraków

i

Autor: Pixaby

Bezpłatna komunikacja miejska w Krakowie już w tym tygodniu! Kiedy pojedziemy za darmo?

2021-09-20 15:00

Europejski Dzień bez Samochodu zbliża się wielkimi krokami. To właśnie wtedy w całej Polsce komunikacja miejska będzie za darmo, także w Krakowie. Kiedy dokładnie wypada?

Europejski Dzień bez Samochodu: będzie darmowa komunikacja w Krakowie

Darmowa komunikacja w Krakowie? Tak, i to już w tym tygodniu! Wszystko dzięki Europejskiemu Dniu bez Samochodu, który jest częścią Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Od 16 września w całym Krakowie odbywają się liczne wydarzenia. Można było np. sprawdzić stan techniczny swojego roweru. To jednak nie wszystko. W środę, 22 września za darmo będzie można przejechać komunikacją miejską. Akcja prowadzona będzie nie tylko w Krakowie, ale też w innym miastach w Polsce.

Raport z anteny 20.09, godz.10

Zarówno Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu to inicjatywa Komisji Europejskiej – Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu. Jej celem jest promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmiana zachowań mieszkańców.

Kampania ma międzynarodowy zasięg i jest organizowana także w USA, krajach Ameryki Łacińskiej i Azji, m.in. w Indiach, Japonii czy Chinach.

Koordynatorem akcji w Krakowie jest Wydział Kształtowania Środowiska UMK, a w organizację wydarzeń podczas kampanii włączyły się m.in.: Wydział ds. Jakości Powietrza, Wydział Gospodarki Komunalnej, Straż Miejska Miasta Krakowa, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie, Komenda Miejska Policji w Krakowie, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Krakowie.

Źródło: Bezpłatna komunikacja miejska w Krakowie już w tym tygodniu! Kiedy pojedziemy za darmo?