Blamaż programu testów na COVIS-19 w aptekach

2022-01-27 20:47 KK
Apteka Kraków
Autor: Kuba Kusy

Bezpłatne wymazy miały wystartować w czwartek. Tak się jednak nie stało. W Małopolsce do programu zgłosiło się 8 aptek, z czego w Krakowie tylko dwie. Testów nie wykonuje żadna.

Farmaceuci na programie nie zostawiają suchej nitki.

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o blamażu programu testów na COVID-19 w aptekach:

Wszystko za szybko, za mało czasu na przygotowanie się aptek, ja nie wiem w ogóle czy apteki powinny być miejscem, gdzie przychodzą potencjalnie chorzy pacjenci. Ale skoro takie są wymogi ministerstwa to musimy zabezpieczyć przede wszystkim personel, pacjentów i dopiero potem rozpocząć testowanie - mówi Jerzy Jasiński, wiceprezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie. 

Patrycja Sobańska-Rey z krakowskiej Apteki Codziennej mówi, że absurdalne są wymogi stawiane przez resort.

Wydaje nam się zbędne posiadanie szatni, umywalki z ciepłą i zimną wodą, zestawu opatrunkowego przy przeprowadzaniu wymazów z nosa. Tym bardziej, że wszyscy uczestniczymy w pandemii i wiemy, że testy można przeprowadzać w samochodzie, w jakimś namiocie. Poza tym oprócz testów nie dostaliśmy nic, ani fartuchów, ani przyłbic. Mamy zamawiać je we własnym zakresie? Rozumiem, że intencje były dobre, ale wyszło jak zawsze - mówi. 

Aptekarze twierdzą również, że wykonywanie testów to dla nich dodatkowy,  po szczepieniach obowiązek. "Już teraz pracujemy po 12 godzin na dobę" - żalą się. W całej Polsce do programu przystąpiło ok. 100 aptek. 

Artur Szpilka szczerze o MMA i walce Polaka o mistrzostwo świata

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40
Źródło: Blamaż programu testów na COVIS-19 w aptekach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany