Centrum Edukacji i Wsparcia w Nowej Hucie

i

Autor: A.W.

Centrum Edukacji i Wsparcia otwarte w Nowej Hucie

2023-09-27 19:54

Od edukacji, przez kursy językowe, po integrację i pomoc prawną. Od wtorku, 26 września, Centrum Edukacji i Wsparcia w Nowej Hucie to kolejne, nowe miejsce na dobroczynnej mapie Krakowa. To miejsce dla każdego - mówią przedstawiciele fundacji Internationaler Bund Polska.

Różnorodne zajęcia edukacyjne, doradztwo zawodowe i prawne, pomoc psychologiczna, a przede wszystkim integracja mieszkańców. Przy osiedli Górali 24 otwarto Centrum Wsparcia i Edukacji. Z oferty nowej placówki skorzystać może każdy mieszkaniec, bez względu pochodzenie, wiek i wykształcenie. 

Będą tu m.in. kursy językowe, języka polskiego, angielskiego. Będzie to miejsce służyło dzieciom i młodzieży, będą mogły tu odrobić lekcje, otrzymają tu także pomoc w odrobieniu tych zadań. Ponadto będzie tu też wsparcie psychologa, prawnika i będzie działała infolinia informacyjna- mówi Maria Wojtacha, dyrektor fundacji Internationaler Bund Polska.

Placówka na osiedlu Górali będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 18. To nie jest urząd ani biuro, mówią urzędnicy.

Centrum ma charakter integracyjny. Chodzi o integrację zarówno uchodźców, jak i mieszkańców naszego miasta, którzy mają różnego rodzaju problemy interpersonalne, związane z poszukiwaniem pracy i często odnalezieniem się w innym środowisku - dodaje Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Miasta Krakowa.

Oferta centrum jest kierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży, kobiet i seniorów. Zajęcia będą bezpłatne i prowadzone w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim. Harmonogram zajęć jest dostępny na stronie fundacji Internationaler Bund Polska.

Barbara Kurdej-Szatan o swoich teatralnych rolach

Plakaty wyborcze w Krakowie. Tak politycy zachęcają do oddawania na nich głosów [ZDJĘCIA]

Źródło: Od edukacji, przez kursy językowe, po pomoc prawną. Centrum Edukacji i Wsparcia w Nowej Hucie otwarte