Czy krakowscy medycy walczący z pandemią zaczną składać wypowiedzenia z pracy?

2021-04-07 16:49 KK
covid chory pacjent
Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Na problem przepracowanego i wyczerpanego psychicznie personelu medycznego zwróciła uwagę podczas ostatniego posiedzenia komisji zdrowia rady miasta dyrektor Szpitala im. Narutowicza Renata Godyń-Swędzioł.

Jak przekonywała, stan psychiczny medyków jest coraz gorszy i nic dziwnego, że część z nich rozgląda się za mniej obciążającą pracą. 

Czy personel medyczny walczący z pandemią zacznie zwalniać się z pracy?

Każdy jest wyczerpany i chcą dać wypowiedzenia, rozmawiam z nimi i zobaczymy. W poradniach jest lepiej i spokojniej. To są ludzie z doświadczeniem, którzy swoje przepracowali na dyżurach. To normalne, że każdy poszukuje coś lepszego - stwierdza. 

Z taką opinią zgadza się dr Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala im. Żeromskiego. 

Ci lekarze pracują w strojach ochronnych kilka godzin, bo dłużej nie dają rady. Mają do czynienia z pacjentami, z których znaczna część jest w ciężkim stanie i z których część umiera. Trudno się na to uodpornić. Z rozmów z kolegami wiem, że niektórzy mają dość. Takie słowa wypowiadane są pod wpływem chwili, zmęczenia - mówi. 

Elżbieta Kois-Żurek, dyrektor wydziału polityki społecznej i zdrowia, przypomina, że lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni mogą liczyć na wsparcie ze strony miasta.

Miasto już od pierwszej fali uruchomiło pomoc psychologiczną dla personelu medycznego w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. To pomoc bezpłatna, przez 24 h - informuje. 

Zdaniem specjalistów, poziom stresu, jakiego doświadcza personel medyczny walczący z pandemią można porównać do działania w warunkach wojennych.

Tak jeżdżą kierowcy Kaczyńskiego. Szokujące zachowanie mogło się skończyć tragicznie
Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Źródło: Czy krakowscy medycy walczący z pandemią zaczną składać wypowiedzenia z pracy?
Nasi Partnerzy polecają