ul. Fabryczna

i

Autor: Mapy Google

Czy nowo powstający park przy ul. Fabrycznej będzie jeszcze większy?

2022-01-11 21:55

Chcą tego radni Krakowa dla Mieszkańców, którzy w tej sprawie przygotowali projekt uchwały kierunkowej. Zakłada ona przyspieszenie rozmów na temat przejęcia na ten cel gruntów należących do PKP.

Zdaniem radnego Łukasza Maślony, rozmowy miasta z PKP idą jak po grudzie i uchwała ma zmobilizować prezydenta, by ten zaczął w tej sprawie działać bardziej energicznie. Zwłaszcza, że kolejarze są otwarci na dialog.

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o powiększeniu parku na Grzegórzkach:

Spółka PKP poinformowała mnie, że jest zainteresowana wymianą gruntów, chcieliby w zamian otrzymać tereny wokół ul. Dworcowej, więc nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy przyspieszyli rozmowy na ten temat. Potrzebny jest operat i rozmowy najwyższego szczebla - stwierdza. 

Jarosław Tabor z Zarządu Zieleni Miejskiej potwierdza, że rozmowy z PKP trwają jednak nie wiadomo jeszcze, jakiego typu transakcja wchodziłaby w grę. 

Czy będzie to zamiana, czy kupno, nie wiemy. Plan miejscowy przewiduje w tym miejscu zieleń publiczną, więc także kupno nie byłoby problemem, bo uchwała Rady Miasta Krakowa przewiduje możliwość kupna terenów właśnie pod zieleń - wyjaśnia. 

Przemysław Sznitko, jeden z autorów projektu do Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego powstaje park liczy, że uchwała przyniesie pożądany skutek.

To coś, o co staramy się od lat, cieszę się, że taka uchwała powstaje. Pozostaje mieć nadzieję, że miasto dogada się z PKP i uda się zrobić docelowy park, taki , jaki jest zapisany w planach zagospodarowania - mówi.

Radni pochylą się nad projektem uchwały podczas środowej (12.01) sesji Rady Miasta. A roboty w parku przy ul. Fabrycznej mają się zakończyć na przełomie maja i czerwca.

Polski Nieład! Czyli jak wyczekiwaliśmy kwadranse, żeby nic się nie dowiedzieć

QUIZ. Czy masz wysoko rozwiniętą intuicję?

Pytanie 1 z 9
Śni Ci się bliska osoba. Co robisz po przebudzeniu?
Źródło: Czy nowo powstający park przy ul. Fabrycznej będzie jeszcze większy?