Sławomir i Kajra

i

Autor: AKPA, Podlewski Dni Nowej Huty 2023. 2 września na krakowian czeka mnóstwo atrakcji

Życie miasta

Dni Nowej Huty 2023. W programie koncert Sławomira, Püdelsów i Chłopców z Placu Broni

2023-08-29 9:59

W sobotę, 2 września, w godz. 12.00–23.00 na skwerze Budowniczych Nowej Huty odbędzie się kolejna edycja plenerowego święta „najmłodszej siostry Krakowa”, czyli Nowej Huty. Zaplanowane atrakcje to między innymi wesołe miasteczko, miasteczko średniowieczne, bezpłatne badania profilaktyczne, konkursy oraz stoiska gastronomiczne, a także koncerty. Na Scenie Głównej wystąpią Püdelsi, Lanberry, Chłopcy z Placu Broni oraz Sławomir.

Dni Nowej Huty 2023. Znamy program wydarzenia

Dni Nowej Huty, zaprojektowanego od podstaw miasta, którego budowę rozpoczęto w 1949 roku, odbędą się w sobotę, 2 września. Od godz. 12.00 do 23.00 na skwerze Budowniczych Nowej Huty - na łące między NCK i os. Centrum E - na krakowian czeka mnóstwo atrakcji. Do godz. 19 potrwa festyn rodzinny, na którym będzie m. in. wesołe miasteczko, miasteczko średniowieczne, prezentacje straży pożarnej, pogotowia, policji i straży miejskiej, pokazy pierwszej pomocy, bezpłatne badania profilaktyczne, prezentacje nowohuckich instytucji, zabawy i konkursy oraz stoiska gastronomiczne. To jednak nie wszystko, bo tegoroczne Dni Nowej Huty uświetnią także koncerty.

Święto dzielnicy XVIII. Gwiazdą wieczoru będzie nowohucianin, Sławomir

Na scenie głównej, od godz. 15.00 do 18.00 występować będą zespoły nowohuckie. Wieczór będzie natomiast należeć do prawdziwych gwiazd sceny muzycznej, w tym - jednego z najsłynniejszych nowohucianinów - Sławomira Zapały. Oto program:

  • godz. 18.00 – Püdelsi,
  • godz. 19.15 – Lanberry,
  • godz. 20.30 – Chłopcy z Placu Broni,
  • godz. 21.45 – Sławomir.

Dożynki w Małopolsce. Tak kiedyś dziękowano za plony [GALERIA]

M jak miłość. Franka i Paweł wzorem małżeństwa dla Basi i Jaśka

Quiz dla prawdziwych znawców Krakowa. W jakiej dzielnicy jest ta ulica?

Pytanie 1 z 10
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?
Źródło: Dni Nowej Huty 2023. W programie koncert Sławomira, Püdelsów i Chłopców z Placu Broni