kraków

i

Autor: pexels

Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich. Które placówki biorą udział? Co można zobaczyć?

2021-11-12 14:00

Już po raz 16. w stolicy Małopolski odbędzie się Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich. To nie lada gratka dla mieszkańców! Weźmie w nim udział aż 45 muzeów i galerii. Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich w tym roku odbędzie się w niedzielę, 14 listopada. Na jakie atrakcje możemy liczyć?

Muzeum Archeologiczne, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Lotnictwa Polskiego - to tylko niektóre placówki, które biorą udział w 16. Dniu Otwartym Muzeów Krakowskich. Program zwierzania obejmuje ekspozycje stałe i czasowe. Udostępniane są też miejsca, których na co dzień nie można zobaczyć. Przygotowano też specjalne atrakcje, jak warsztaty, prezentacje multimedialne, pokazy czy oprowadzania z przewodnikiem. Oprócz krakowskich muzeów do wydarzenia włączyły się też instytucja z Niepołomic i Wieliczki.

Schody literackie w Podgórzu po remoncie

Muzea w tym dniu czynne będą w swoich stałych godzinach otwarcia, wstęp do niektórych jest bezpłatny. Na wybrane punkty programu obowiązują zapisy lub rezerwacje (za pośrednictwem stron internetowych poszczególnych instytucji). Pełen program 16. Dnia Otwartego Muzeów Krakowskich znajdziecie na stronach muzeów. Więcej informacji TUTAJ.

Źródło: Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich. Które placówki biorą udział? Co można zobaczyć?