Wannolot

i

Autor: Stowarzyszenie Pamięci Papcia Chmiela

Fani Papcia Chmiela będą zachwyceni. Wannolot wyląduje w Krakowie

2021-07-02 9:34

To będzie pierwsza taka instalacja artystyczna w kraju. Na krakowskim skwerze Papcia Chmiela stanie wannolot, czyli pojazd, którym podróżowali kultowi bohaterowie komiksów - Tytus, Romek i A'Tomek. Instalacja ma powstać do 2023 roku.

- Będzie to instalacja przestrzenno-artystyczna, w formie wymiarów rzeczywistych. W środku będzie stał Papcio Chmiel, z pędzlem i paletą, wyznaczał kierunki dalszych podróży. Przy wannie staną po jednej stronie Tytus, a po drugiej Romek i A'Tomek - mówi Piotr Furmanek ze Stowarzyszenia Pamięci Papcia Chmiela. 

Krakowska Farma Miejska

Fani Papcia Chmiela będą mogli skorzystać z wannolotu i na chwilę poczuć się jak jeden z bohaterów opowieści o losach Tytusa Romka i A'Tomka.

- Specyfiką tego projektu jest forma użytkowa, więc każdy będzie mógł wsiąść do wannolotu, zająć miejsce obok chłopaków i dać się ponieść wyobraźni, bo o to tu właśnie chodzi - dodaje Piotr Furmanek. 

Skwer Papcia Chmiela w parku kieszonkowym u zbiegu ulicy Królowej Jadwigi i alei Focha istnieje od 2018 roku.

W Krakowie powstanie wannolot. Posłuchaj rozmowy Łukasza Miłoszewskiego z Piotrem Furmankiem ze Stowarzyszenia Pamięci Papcia Chmiela:

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:
Źródło: Fani Papcia Chmiela będą zachwyceni. Wannolot wyląduje w Krakowie