GDDKiA zerwało umowę na budowę S7. Co dalej z obwodnicą Krakowa?

2020-12-08 13:03 nm
GDDKiA zerwało umowę na budowę S7. Co dalej z obwodnicą Krakowa?
Autor: GDDKiA GDDKiA zerwało umowę na budowę S7. Co dalej z obwodnicą Krakowa?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała umowę z włoską firmą Webuild (poprzednia nazwa Salini) odpowiedzialną za budowę 18-kilometrowego odcinka trasy S7. Chodzi o drogę z Nowej Huty do miejscowości Widoma. Co dalej z obwodnicą Krakowa?

GDDKiA zrywa umowę z włoską firmą na budowę S7

Odcinek, o którym mowa to kluczowa część S7 prowadzącej na północ od Krakowa. To również część obwodnicy miasta. Budowa 18-kilometrowego odcinka miała znacznie rozluźnić ruch m.in. w kierunku Warszawy. O zerwaniu umowy z włoskim wykonawcom poinformowano w poniedziałek, 7 grudnia. Koszt inwestycji wynosi ponad miliard złotych.

Krakowskie blokowisko w grze komputerowej. To zasługa studentów

GDDKiA odstępuje od umowy z włoską firmą Webuild (poprzednia nazwa Salini) z dniem 7 grudnia 2020 r. To efekt braku należytego wykonywania robót i braku pozytywnej reakcji na wezwania do poprawy oraz powstałą zwłokę w realizacji prac na tym odcinku drogi ekspresowej S7 - czytamy w komunikacie GDDKiA.

Od przekazania budowy w lipcu 2020 roku wykonawca nie przedstawił ponoć harmonogramu prac, który miałby zapewnić wykonanie robót w terminie. W terenie przeprowadzono też jedynie roboty przygotowawcze. Teraz trwają przygotowania do przetargu i wyłonienia nowego wykonawcy.

Posłuchaj, czym objawia się różyczka i jak ją leczyć. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.