Gdzie wyrzucić karton po mleku? Czy paragon to papier? Pomoże wam specjalna wyszukiwarka!

2021-09-02 13:55 nm
segregacja
Autor: Pixaby Gdzie wyrzucić karton po mleku? Czy paragon to papier? Pomoże wam specjalna wyszukiwarka!

Segregowanie śmieci powinno być dla nas takim samym obowiązkiem, jak Nie wszyscy jednak wiedzą, do którego pojemnika wrzucić poszczególne odpady. Z pomocą przychodzi specjalne wyszukiwarka, którą można znaleźć na stronie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie. Jak działa?

Dbać o środowisko można w różny sposób i warto zacząć od codziennych czynności. Chodzi tu m.in. o oszczędzanie wody (np. zakręcanie kranu podczas mycia zębów), zabieranie na zakupy wielorazowych toreb, czy też niemarnowane żywności. Inną jeszcze ważną kwestią jest segregacja śmieci. Robiąc to w domu, ograniczamy tony odpadów, które zanieczyszczają środowisko - niektóre odpady mogą zostać ponownie wykorzystane. Dzięki temu minimalizujemy zagrożenie dla życia i zdrowia siebie oraz innych osób.

Raport z Anteny, 2.09.2021

Wyszukiwarka odpadów. Czym jest?

Czasami jednak nie wiemy, do którego pojemnika wrzucić nasze odpady. Przypomnijmy, że w wiatach śmietnikowych powinno znajdować się m.in. pięć różnokolorowych koszy: niebieski - papier, zielony - szkło, żółty - plastik, czarny - odpady zmieszane, brązowy - odpady bio. Można też napotkać czerwony pojemnik na metal.

Do jakiego pojemnika wrzucić np. paragon? Okazuje się, że to nie papier - jest on bowiem lakierowany, więc umieszczamy go w pojemniku czarnym. Karton po mleku? Nie, to też nie jest papier. Karton po mleku powinien wylądować w pojemniku żółtym.

Można się pogubić? Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie przygotowało specjalną wyszukiwarkę, dzięki której możecie sprawdzić, w którym pojemniku umieścić dany odpad. Dzięki temu dbanie o środowisko będzie łatwiejsze. Wyszukiwarkę znajdziecie TUTAJ.

Sonda
Czy uważasz, że opłata za śmieci zależna od zużycia wody jest sprawiedliwa?
Źródło: Gdzie wyrzucić karton po mleku? Czy paragon to papier? Pomoże wam specjalna wyszukiwarka!