Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie będą transmitowane w 50 krajach na całym świecie! Lista wciąż jest otwarta

i

Autor: Igrzyska Europejskie 2023

Wiadomości

Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie będą transmitowane w 50 krajach na całym świecie! Lista wciąż jest otwarta

2023-06-07 12:45

Igrzyska Europejskie w 2023 roku będą największym, multidyscyplinarnym wydarzeniem sportowym w Europie. Do Krakowa i Małopolski przyjedzie ponad 7 tys. sportowców z 48 różnych reprezentacji narodowych. Już teraz wiadomo, że Igrzyska Europejskie w Krakowie będą transmitowane w 50 krajach z całego świata.

Igrzyska Europejskie 2023. Transmisje w 50 krajach na świecie

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 rozpoczną się już 21 czerwca ceremonią otwarcia na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie. Na czas imprezy na terenie Małopolski i Śląska rywalizować będzie ponad 7 tys. sportowców z 48 reprezentacji narodowych. Spółka Igrzyska Europejskie 2023 potwierdza, że zainteresowanie imprezą wyrażają platformy telewizyjne z całego świata. Producentem sygnału telewizyjnego Igrzysk Europejskich jest European Broadcasting Union (EBU). Porozumienie w tej sprawie ze Stowarzyszeniem Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) sfinalizowano latem zeszłego roku. Na jej mocy EBU zyskało wyłączność w zakresie praw medialnych dwóch najbliższych Igrzysk Europejskich – tegorocznej edycji i tej w 2027 roku.

To kamień milowy dla Igrzysk Europejskich, który wyniesie wydarzenie na nowy poziom. Współpraca z EBU przez kolejne dwie edycje zapewni kibicom sportowym możliwość śledzenia europejskich gwiazd sportu, z których wiele będzie walczyło o miejsce na Igrzyskach Olimpijskich – mówił wówczas przewodniczący EOC, Spyros Capralos.

Zainteresowanie prawami do transmisji Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie w poszczególnych krajach było duże i wykracza poza Europę. Na chwilę obecną prawa do transmisji Igrzysk Europejskich pozyskały telewizje działające w 50 krajach całego świata. Imprezę będzie można zobaczyć nie tylko w krajach europejskich, ale też w Ameryce Południowej. W Polsce prawa do transmisji krakowskich igrzysk pozyskała Telewizja Polska.

Poniżej  można zapoznać się z listą państw, które będą transmitowały Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie.

Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie będą transmitowane w 50 krajach na całym świecie

i

Autor: Igrzyska Europejskie 2023
Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie będą transmitowane w 50 krajach na całym świecie

i

Autor: Igrzyska Europejskie 2023

Lista stacji może ulec wydłużeniu, bo wciąż trwają negocjacje z nadawcami zainteresowanymi pozyskaniem praw telewizyjnych do Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie.

Wiemy, jak będą wyglądały medale Igrzysk Europejskich 2023

Wieczorny Express - Bogusław Wołoszański | Zajawka
Źródło: Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie będą transmitowane w 50 krajach na całym świecie! Lista wciąż jest otwarta