Jacek Sasin

i

Autor: East News Jacek Sasin

Igrzyska Europejskie: Rząd dał gwarancję finansowe

2021-07-20 11:43

Najprawdopodobniej w sierpniu Europejski Komitet Olimpijski podpisze umowę z samorządowcami na organizację Igrzysk Europejskich w Małopolsce w roku 2023 – zapowiedział wicepremier Jacek Sasin.

Po spotkaniu z udziałem z prezydentem Krakowa i marszałkami województw małopolskiego i śląskiego minister aktywów państwowych zadeklarował również sfinansowanie imprezy z budżetu państwa.

Rzeka Drwinka wylała w Krakowie

- Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego rząd i budżet państwa weźmie na siebie koszty, które muszą być wniesione do Europejskiego Komitetu Olimpijskiego. To jest niebagatelna kwota, bo około 160 milionów złotych. Do tego zadeklarowaliśmy wykonanie niezbędnych inwestycji z zakresu transportu i sportu - mówił w Krakowie wicepremier Jacek Sasin. 

Igrzyska Europejskie obejmie rywalizację w 24 dyscyplinach. Władze miasta wskazały 9 dyscyplin, które mogą zostać rozegrane w Krakowie m.in siatkówkę, rugby siedmioosobowe, koszykówkę 3x3, kajakarstwo slalomowe czy pływanie synchroniczne. 

Igrzyska Europejskie są planowane na 2023 rok. Impreza odbędzie się w Krakowie i innych małopolskich miastach oraz na Śląsku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:
Źródło: Igrzyska Europejskie: Rząd dał gwarancję finansowe