In vitro w Krakowie. Kiedy ruszy nabór do kolejnej edycji programu? Ile wynosi dofinansowanie?

i

Autor: Pexels In vitro w Krakowie. Kiedy ruszy nabór do kolejnej edycji programu? Ile wynosi dofinansowanie?

In vitro w Krakowie. Kiedy ruszy nabór do kolejnej edycji programu? Ile wynosi dofinansowanie?

2023-02-06 13:49

In vitro w Krakowie - miejski program dofinansowania do procedury cieszy się niezwykłym zainteresowaniem krakowian. Okazuje się co więcej, że już można mówić o sukcesie ostatniej edycji. Ile wynosi kwota jednorazowego dofinansowania procedury in vitro w Krakowie? Kiedy rozpocznie się nabór do kolejnej, czyli tegorocznej edycji? Odpowiedzi znajdziecie w naszym materiale.

In vitro w Krakowie. Program okazał się niemal dwukrotnie bardziej skuteczny niż przewidywano

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa pozbierał dane od podmiotów, które realizują procedury in vitro. Okazuje się, że można już mówić o prawdziwym sukcesie, bowiem wyniki przekroczyły założenia programu.

- Uzyskanych jest osiemdziesiąt ciąż, co oczywiście nie stanowi jeszcze o tym, ilu krakowian się urodzi, natomiast kibicujemy i prognozujemy właśnie taką liczbę. Zgodnie z założeniami, 25% procedur to był ten wynik, który powinien zakończyć się ciążą, a tu jest zdecydowanie wyższy, bo aż 50%. Sam program jeszcze się nie zakończył, natomiast na tym etapie mogę powiedzieć, że wynik uzyskanych ciąż jest wynikiem zdecydowanie lepszym niż założony - powiedział nam Przemysław Cichy, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa.

Kiedy znów będzie można się starać o dofinansowanie procedury in vitro? Ile ono wynosi?

Nowa edycja miejskiego programu in vitro w Krakowie ruszy najprawdopodobniej w marcu.

- W tym momencie finalizujemy szczegółowe zapisy nowego konkursu i planujemy, że jeszcze w lutym zostanie ogłoszony, aby podmioty mogły składać oferty na realizację programu. Liczymy, że w marcu zawrzemy stosowne umowy i ruszymy z nową edycją programu.

Niezmienna pozostaje kwota dofinansowania programu przez miasto. Pary, które zostaną do niego zakwalifikowane, otrzymają dofinansowanie do jednej zindywidualizowanej procedury w wysokości:

  • 5 000 zł w przypadku procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego, procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa innego niż partnerskie – dawstwa męskich komórek rozrodczych oraz procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa innego niż partnerskie – dawstwa żeńskich komórek rozrodczych
  • 2 500 zł w przypadku procedury adopcji zarodka.

- Spodziewamy się, że zainteresowanie będzie duże, podobnie jak w roku ubiegłym. W 2021 roku kwoty dofinansowań wyczerpały się stosunkowo szybko, natomiast teraz planujemy, że w programie będzie 800 tysięcy złotych więcej, czyli łączna kwota przewidziana na program to 1800 000, co stanowi o tym, że niemal dwukrotna liczba par będzie mogła z tego programu skorzystać.

Trzebinia. Zapadliska na cmentarzu parafialnym i na Osiedlu Gaj

QUIZ. W tych powiedzeniach brakuje nazwy zwierzęcia. Wystarczy uzupełnić puste miejsce

Pytanie 1 z 15
Gdyby ... nie skakała, toby nóżki nie złamała!
Źródło: In vitro w Krakowie. Kiedy ruszy nabór do kolejnej edycji programu? Ile wynosi dofinansowanie?