Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem Wisły Kraków. Kto go zastąpi?

2022-10-03 9:31 nm
Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem Wisły Kraków
Autor: Piotr Matusewicz/East News Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem Wisły Kraków

Jerzy Brzęczek odchodzi z Wisły Kraków. Taką wiadomość podał klub na swojej stronie internetowej w poniedziałek, 3 października. Co jest powodem dymisji Jerzego Brzęczka? Kto go zastąpi?

Jerzy Brzęczek odchodzi z Wisły Kraków

Funkcję trenera Wisły Kraków przestał pełnić Jerzy Brzęczek. Dymisja szkoleniowca została przyjęta przez władze Klubu - podała Wisła Kraków na swojej stronie internetowej.

Jerzy Brzęczek w Wiśle Kraków. Mecze, zwycięstwa, statystyki

Jerzy Brzęczek na stanowisku trenera Wisły Kraków spędził zaledwie osiem miesięcy. Tę funkcję objął 14 lutego 2022 roku. Brzęczek na stanowisku szkoleniowca Wisły Kraków zastąpił Adriana Gulę. Były selekcjoner reprezentacji Polski zadebiutował z drużyną z R22 podczas meczu z Górnikiem Łęczna.

Brzęczek prowadził Wisłę Kraków w 27 spotkaniach. Jego statystyki nie przedstawiają się za dobrze. Pod jego skrzydłami Biała Gwiazda wygrała zaledwie siedem spotkań. Co więcej, po 26 latach Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy.

Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem Wisły Kraków. Kto go zastąpi?

Kto zastąpi Jerzego Brzeczka na stanowisku trenera Wisły Kraków? Biała Gwiazda na swojej stronie internetowej podała, że "informacje na temat kształtu sztabu szkoleniowego podamy w osobnym komunikacie". Jednak już w sieci pojawiły się pogłoski na temat tego, kto zastąpi Brzęczka w Wiśle Kraków. Nowym szkoleniowcem Wisły Kraków może zostać Dariusz Banasik, Jerzy Urban lub Adama Nawałka. Jednak jak podał "Przegląd Sportowy", kandydatura tego pierwszego nie będzie raczej rozważana.

Ekologiczne murale ozdobiły urząd marszałkowski w Szczecinie