Już wkrótce rozpocznie się X. jubileuszowa edycja Budżetu Obywatelskiego. Miasto zachęca do składania projektów

2023-01-26 9:33 Aleksandra Wasilewska
Budżet Obywatelski 2023
Autor: obywatelski.krakow.pl Budżet Obywatelski 2023

Już 1 lutego rusza nabór wniosków do 10. edycji Budżetu Obywatelskiego. Na realizację tegorocznych projektów przewidziano 38 milionów złotych. Tak jak i w latach ubiegłych, będzie stawiany większy nacisk na projekty dzielnicowe.

Od początku lutego do marca będzie można składać projekty, które następnie zostaną zweryfikowane przez urzędników. Natomiast głosowanie będzie trwało od 22 września do 6 października.  Dlatego już jesienią poznamy wyniki głosowania i listę projektów zatwierdzonych do realizacji.

W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, mamy przewidziane 38 milionów złotych. Tradycyjnie stawiamy na projekty dzielnicowe, w związku z tym, mieszkańcy będą mieli do dyspozycji ponad 30 milionów na inwestycje w ich najbliższym otoczeniu - mówi Mateusz Płoskonka z Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

Miasto przygotowało kilka narzędzi, które mogą pomóc w złożeniu wniosku. Między innymi zachętą ma być specjalny bank.. inspiracji.

Będzie można spojrzeć nie tylko na same pomysły, ale także na projekty zrealizowane. Co też mam nadzieję, będzie nie tylko inspiracją dla samych projektów, ale także asumptem do złożenia wniosku i informacją, aby nie planować projektu tam, gdzie już jest wykonany- wyjaśnia Płoskonka.

W przeciągu tych wszystkich lat zrealizowano w ramach BO ponad 900 projektów. Krakowianie stawiali przede wszystkim na inwestycje w zieleń i infrastrukturę sportową. Ich wykonanie kosztowało 189 milionów złotych.

QUIZ. Czy znasz teksty piosenek weselnych? Od 8/10 zaczyna się impreza!

Pytanie 1 z 10
Dokończ tekst. "Hej dziewczyno, spójrz na misia / On przypomni, przypomni chłopca Ci / Nieszczęśliwego białego misia / Który w oczach ma tylko..."
Czy Polacy wspierają WOŚP? Sonda #EwelinaPyta
Źródło: Już wkrótce rozpocznie się X. jubileuszowa edycja Budżetu Obywatelskiego. Miasto zachęca do składania projektów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany