Kraków bez nowego hejnalisty. Powód? Kandydaci oblali test sprawnościowy!

2021-02-18 13:05 nm PAP.
Kraków: HEJNALISTA potrzebny od zaraz! Sprawdź, czy spełniasz kryteria
Autor: Pixabay.com

Straż pożarna nie rozstrzygnęła konkursu na hejnalistę Wieży Mariackiej w Krakowie. Kandydaci wykazali się umiejętnością gry na trąbce, ale słaba kondycja fizyczna nie pozwoliła im przejść testów sprawnościowych. Będzie ogłoszony kolejny nabór.

O etat hejnalisty Wieży Mariackiej ubiegało się 35 kandydatów, w tym trzy kobiety. Tylko sześć osób przeszło etap gry na trąbce i zakwalifikowało się do kolejnego etapu – testów sprawnościowych, m.in. biegów na czas i podciągania na drążku. Kobiety zostały zdyskwalifikowane na etapie gry na trąbce.

Tak wyglądają autobusy w Krakowie w zimie

Zakończyliśmy konkurs. W ciągu najbliższych tygodni ogłosimy kolejny nabór. Do tego czasu kandydaci, którzy nie przeszli testów sprawnościowych, będą mogli poprawić swoją kondycję fizyczną. W konkursie na hejnalistę i tak obniżyliśmy kryteria, ale kandydaci i tak ich nie spełnili – powiedział w czwartek PAP oficer prasowy komendanta miejskiego PSP Bartłomiej Rosiek.

Krakowska PSP w grudniu ogłosiła nabór na hejnalistę, ponieważ na emeryturę przeszedł - po 24 latach pracy - Jan Sergiel.

Na Wieży Mariackiej pracuje siedmiu trębaczy, a w tym momencie – sześciu.

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...