Inwestycje w Krakowie

Testowali kąpielisko na Zakrzówku! „Na pewno nie będzie problemów z glonami"

2023-05-29 13:19

W niedzielę, 28 maja odbyły się pierwsze testy nowego kąpieliska na Zakrzówku w Krakowie. Miejsce było oceniane przez najlepszych recenzentów, czyli samych mieszkańców! Wiele osób obawiało się o sam stan basenów w dniu otwarcia, ale jak widać, na miejscu poczyniono znaczne postępy. Zobaczcie, jak wyglądały testy nowego kąpieliska!

Kąpielisko na Zakrzówku. Mieszkańcy testowali baseny

Nowe kąpielisko na Zakrzówku w Krakowie było tematem wielu kontrowersji. Niebawem każdy mieszkaniec będzie mógł naocznie przekonać się, jak miasto poradziło sobie z inwestycją. Przypomnijmy, że zgodnie z deklaracjami Zarządu Zieleni Miejskiej sezon kąpieliskowy w Krakowie rozpocznie się 22 czerwca. Tego samego dnia na Zakrzówku pojawią się ratownicy i zapewne także pierwsi użytkownicy nowych basenów. Jak wyglądały pierwsze testy kąpieliska? Koniecznie sprawdźcie w galerii poniżej.

Obecnie jesteśmy już na etapie odbiorów. Lada moment mieszkańcy będą mogli korzystać z tej przestrzeni. Prace w większości się zakończyły, a prawdopodobnie ostatnie będą trwały jeszcze podczas otwarcia przy Centrum Sportów Wodnych. Wszystkie alejki spacerowe, ścieżki biegowe i kąpielisko  - z tych atrakcji jak najbardziej będzie można korzystać – informuje Aleksandra Mikolaszek z krakowskiego ZZM.

W niedzielę, 28 maja odbyły się pierwsze oficjalne testy kąpieliska na Zakrzówku, o czym poinformował dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie Piotr Kempf. Jak widać na zdjęciach, niecki basenowe prezentują się o wiele lepiej, niż ostatnio.

Nikt się nie zgubił co najważniejsze, a i pogoda dopisała, udało się również utrzymać testy w tajemnicy żeby nie było nadmiernych tłumów. Park na dniach będzie dostępny, a oficjalne otwarcie 22 czerwca, kiedy pojawią się ratownicy i będzie można w pełni korzystać z uroków Zakrzówka – czytamy we wpisie dyrektora zamieszczonym na portalu Facebook.

Baseny na Zakrzówku. Koniec problemów z glonami?

Podczas testów odbyło się też wspólne bieganie z AZS AWF Kraków Masters, po którym uczestnicy wraz z Krakowskim Klubem Morsów Kaloryfer skorzystali z basenów. Jak przekazuje Piotr Kempf, temperatura wody w najpłytszej niecce wyniosła 17,5 stopnia Celsjusza.

Dyrektor ZZM odniósł się także do ostatnich informacji o problemie z glonami, porastającymi niecki basenowe.

Podczas normalnego użytkowania w sezonie, zgodnie z przewidywaniami, nie będzie na pewno problemów z glonami, bo jest duża rotacja wody – dodaje Piotr Kempf.

Baseny na Zakrzówku mają być czynne przez siedem dni w tygodniu od godz. 10:00 do 18:00 w godzinach obsługi ratowniczej. Wejście na teren kąpieliska będzie bezpłatne. Liczba osób, które skorzystają z basenów będzie jednak ograniczona.

Z racji tego, że baseny mają konkretną wyporność, może przebywać tam określona ilość osób. Bramki, które powstały mają za zadanie liczyć osoby, które wchodzą na kąpielisko. Baseny mogą pomieścić określoną liczbę użytkowników, więc są to względy bezpieczeństwa - informuje Sylwia Groń-Ząbek z krakowskiego ZZM.

PKO Ekstraklasa Raport 29.05

Jak dobrze pamiętasz bajki dla dzieci z PRL-u? Miś uszatek, Reksio i nie tylko [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
1. W którym roku rozpoczęła się emisja serialu animowanego „Dziwne przygody Koziołka Matołka”?
Dziwne przygody Koziołka Matołka
Źródło: Testowali kąpielisko na Zakrzówku! „Na pewno nie będzie problemów z glonami"