Kraków: linie sezonowe i rekreacyjne. Jak pojadą w ten weekend? [ROZKŁAD JAZDY]

i

Autor: Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie Kraków: linie sezonowe i rekreacyjne. Jak pojadą w ten weekend? [ROZKŁAD JAZDY]

Kraków: linie sezonowe i rekreacyjne. Jak pojadą w ten weekend? [ROZKŁAD JAZDY]

2021-07-29 13:43

Weekend zbliża się wielkimi krokami, więc czas zaplanować wolny czas. Miasto zachęca do skorzystania z linii sezonowych i rekreacyjnych. Jak będą kursować w najbliższy weekend? Gdzie można się wybrać? Sprawdźcie!

Linie autobusowe do zoo:

  • nr 134 („Cracovia Stadion” – „Zoo”) – będzie kursować w godz. ok. 10.00-18.00 co ok. 15 minut.
  • nr 434 („Baba Jaga” – „Zoo”) – będzie kursować w godz. ok. 10.00-18.00 co ok. 15 minut.

Linie rekreacyjne:

  • nr LR0 („Osiedle Podwawelskie” – „Ojców Zamek”) – będzie kursować w godz. ok. 8.00-19.00 (od godz. 9 do 17 co ok. 30 minut, poza tymi godzinami co ok. ok. 60 minut)
  • nr LR1 („Nowy Kleparz” – „Niepołomice Puszcza”) – będzie kursować w godz. ok. 8.00-19.00 co ok. 45 minut
  • nr LR6 („Bronowice Małe” / „Krzeszowice Dworzec Autobusowy” – „Rudno Zamek”) – będzie kursować w godz. ok. 8.00-19.00 co ok. 60 minut (Uwaga! Rozkład jazdy dostosowany do godzin przyjazdów i odjazdów pociągi spółki Polregio, łączących Kraków i Krzeszowice). Więcej na temat nowej linii tutaj
  • nr LR8 („Bronowice Małe” – „Będkowice Pętla”) – będzie kursować w godz. ok. 8.00-19.00 co 60 minut.

Jak podaje urząd na swojej stronie: linia nr LR9 na trasie „Bronowice Małe” / „Krzeszowice Dworzec Autobusowy” – „Czerna Las” z przyczyn technicznych, uzależnionych od gminy Krzeszowice, zostało wstrzymane. Linia ta zostanie uruchomiona w innym terminie.

Olsztyn. Rozbudowa linii tramwajowych i modernizacja HWS Urania

Linie rekreacyjne wchodzą w skład sieci Komunikacji Miejskiej w Krakowie, co oznacza, że osoby posiadające bilety sieciowe na strefę pierwszą (miejską), promocyjnie mogą się nimi poruszać bez dodatkowych opłat. Natomiast osoby posiadające bilety wyłącznie na strefę drugą, promocyjnie mogą poruszać się liniami rekreacyjnymi po strefie pierwszej (miejskiej). Pozostałe osoby w przypadku braku biletu sieciowego mogą skorzystać z biletów jednorazowych dostępnych w taryfie KMK.

Ponadto, posiadacze biletów okresowych KMK (z wyłączeniem biletów na jedną linię) na dowolną strefę biletową oraz osoby uprawnione do przejazdów bezpłatnych Komunikacją Miejską w Krakowie będą mogły bez dodatkowych opłat podróżować pociągami spółki Polregio na trasie Kraków Główny – Krzeszowice (w obu kierunkach) w dniach kursowania linii oraz po całej trasie linii nr LR6.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Kraków: linie sezonowe i rekreacyjne. Jak pojadą w ten weekend? [ROZKŁAD JAZDY]