Będą nowe żłobki w Krakowie. Miejsca dla ponad 800 dzieci

i

Autor: Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Wiadomości

Będą nowe żłobki w Krakowie. Miejsca dla ponad 800 dzieci

2023-05-27 11:12

Liczba miejsc w krakowskich żłobkach będzie większa. Kroki w tym celu w najbliższych latach ma podjąć Zarząd Inwestycji Miejskich. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez magistrat planowana jest budowa nowych i modernizacja obecnych placówek w Krakowie. Łącznie znajdzie się w nich miejsce dla 800 dzieci.

Nowe żłobki w Krakowie. Kiedy powstaną?

Krakowski magistrat poinformował o planach dotyczących budowy nowych i modernizacji istniejących w mieście żłobków. Zadania te mają zostać dofinansowane z rządowego programu Maluch+ na lata 2022-2029. Za realizację projektów będzie odpowiadał Zarząd Inwestycji Miejskich, który od kilku lat realizuje program budowy nowych żłobków. Takie powstały m.in. na Małym Płaszowie i na Ruczaju, a dodatkowo miasto wyremontowało placówki samorządowe przy ul. Sienkiewicza, Okólnej, Słomianej, Ehrenberga i na os. Zielonym. Obecnie trwa modernizacja żłobka przy ul. Mazowieckiej.

W najbliższych latach chcemy przekazać mieszkańcom co najmniej 800 nowych miejsc w krakowskich żłobkach samorządowych. W planie na lata 2023–2026 jest budowa i modernizacja łącznie dziewięciu placówek. Inwestycje będą mogły liczyć na dofinansowanie z rządowego programu Maluch+ w edycji 2022-2029 – informuje Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa.

Nowe żłobki mają pojawić się w kilku krakowskich dzielnicach. Mowa tu o Nowej Hucie, Wzgórzach Krzesławickich, Bronowicach, Dębnikach i Swoszowicach.

Warto podkreślić, że w ramach tej edycji programu inwestycyjnego pierwsze samorządowe żłobki zyskają dzielnice X i XVII – zaznacza Andrzej Kulig.

Inwestycje mają zostać zrealizowane w latach 2023-2026. Łącznie będą kosztowały blisko 100 mln złotych. Z samego programu Maluch+ miasto będzie mogło pozyskać ok. 29 mln złotych.

Niezwykłe wyróżnienie dla krakowskich naukowców. Odtwarzają w 3D antyczne miasto!

Artur Szalpuk o atmosferze w kadrze Nikoli Grbicia przed Ligą Narodów
Źródło: Będą nowe żłobki w Krakowie. Miejsca dla ponad 800 dzieci