Nowe bilety kolejowe w Krakowie. Będą ważne także w autobusach i tramwajach MPK

i

Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie

Komunikacja

Nowe bilety w Krakowie? Ważne zmiany dla pasażerów MPK

2023-05-27 12:33

Miasto przygotowało projekt uchwały, która dotyczy rozszerzenia oferty honorowania biletów kolejowych, które obowiązują na terenie aglomeracji krakowskiej. Jeśli uchwała zostanie przyjęta, wówczas nie będzie konieczności posiadania oddzielnych biletów krótkookresowych na różne środki transportu publicznego w Krakowie. Teraz wszystko zależy od decyzji radnych.

Nowe bilety kolejowe w Krakowie. Będą ważne także w MPK

Projekt uchwały dotyczącej honorowania biletów kolejowych w komunikacji miejskiej przygotował prezydent Krakowa. Inicjatywa ma przede wszystkim ułatwić życie pasażerom. Jeśli uda się ją wprowadzić w życie, to wówczas osoba kupująca bilet kolejowy będzie mogła skorzystać z niego (bilet krótkookresowy) także w pojazdach komunikacji miejskiej w Krakowie. Warto dodać, że już od 1 sierpnia na jednym bilecie metropolitalnym będzie można podróżować pociągiem, autobusem i tramwajem w Krakowie oraz w gminach, które podpisały stosowne porozumienie i dojeżdżają tam linie aglomeracyjne.

Stawki za nowe bilety (obowiązujące od 1 sierpnia) wyniosą:

  • 159 zł: metropolitalny – strefa I
  • 169 zł: metropolitalny – strefa I+II
  • 199 zł: metropolitalny – strefa I+II+III

Wprowadzenie nowego systemu honorowania biletów kolejowych ma wesprzeć także rozwój zrównoważonej mobilności i zachęcić pasażerów do korzystania z kolei, która ma być alternatywą dla samochodów.

Nowe bilety kolejowe w Krakowie. Będą ważne także w autobusach i tramwajach MPK

i

Autor: Zrzut ekranu/krakow.pl

Magistrat informuje, że wypracowana wspólnie z województwem małopolskim uchwała nie spowoduje, że pasażerowie zostaną narażeni na dodatkowe koszty związane z korzystaniem z komunikacji miejskiej w Krakowie, jeśli zakupią odpowiedni bilet kolejowy, który obowiązuje na terenie województwa. Bilet ten będzie ich uprawniał do korzystania z usług środków transportu publicznego w Krakowie.

Toskania znajduje się też w Polsce. Od Krakowa dzieli ją zaledwie 60 kilometrów!

Zalew Bagry w Krakowie
Listen on Spreaker. Źródło: Nowe bilety w Krakowie? Ważne zmiany dla pasażerów MPK