Kraków: Powstała fundacja upamiętniająca Andrzeja Zauchę. W planach organizacja festiwalu

2021-04-08 22:38 ŁM
Andrzej Zaucha
Autor: EAST NEWS/INPLUS Andrzej Zaucha

Andrzej Zaucha zostanie upamiętniony! W Krakowie powstała fundacja „Poza mną tamten czas”. W planach organizacji jest między innymi stworzenie festiwalu muzycznego, wydanie niepublikowanych utworów artysty, czy też wsparcie młodych talentów.

- Swoim działaniem chcemy przede wszystkim przypomnieć mniej znaną twórczość Andrzeja Zauchy. Nie zależy nam na przedstawieniu życia prywatnego artysty, które opisują liczne portale plotkarskie. Obchodzi nas tylko muzyka, która jest historią naszego narodu. Te kompozycje są niesamowitymi utworami i trzeba je przypomnieć młodszej części społeczeństwa - mówi Karol Berger, prezes fundacji „Poza mną tamten czas”.

Magazyny krakowskiej Fundacji "Zmieniamy Niemożliwe" są pełne przedmiotów dla potrzebujących.

Część z najbliższych planów, w tym m. in. organizację festiwalu, Fundacja musiała odłożyć na późniejszy termin z powodu koronawirusa. Szczególnie trudne w trakcie pandemii jest znalezienie funduszy na statutowe cele.

- Wielokrotnie słyszałem poszukując wsparcia u kolejnych przedsiębiorstw, że to dla firm jest ogromne ryzyko, ponieważ Andrzeja Zauchy już nikt nie słucha, stąd też mój apel, zaryzykujmy i upamiętnijmy tego artystę - dodaje Karol Berger.

Pomóc mogą wszyscy miłośnicy twórczości Andrzeja Zauchy. Fundacja prowadzi zbiórkę na realizacje swoich planów. Wirtualna skarbonka dostępna jest na portalu zrzutka.pl

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Źródło: Kraków: Powstała fundacja upamiętniająca Andrzeja Zauchę. W planach organizacja festiwalu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany