Kraków: Rewitalizacja parku Bednarskiego budzi coraz więcej kontrowersji

2021-04-08 23:11 ŁM
Park Bednarskiego
Autor: Mateusz Giełczyński

Po zastrzeżeniach aktywistów dotyczących wycięcia w parku Bednarskiego kilkuset drzew swoje wątpliwości wyrazili okoliczni mieszkańcy. Krakowianie obawiają się, że inwestycja pozbawi ich dostępu do terenów zielonych na ponad rok. Mieszkańcy apelują do władz miasta, aby remont przebiegał etapami, tak by park był chociaż częściowo dostępny.

- Jest mi bardzo przykro, że park ma zostać zamknięty. Został stworzony dla mieszkańców i to dziwne, że nie będzie mógł im przez rok służyć - mówi jedna z okolicznych mieszkanek. Zdaje sobie sprawę, że odświeżenie parku, czyli chociażby odnowienie alejek, po których spacerujemy, jest potrzebne, ale może jednak jest sposób by zamknąć park na krótszy czas, bo tu naprawdę nie będzie gdzie chodzić - dodaje inna ze spacerujących w parku osób. 

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym

Urzędnicy tłumaczą, że plac budowy zgodnie z prawem nie powinien być dostępny nawet w części dla osób trzecich. Ostateczna decyzja w tej sprawie będzie jednak należeć do kierownika budowy.

- To na ile park będzie zamknięty i w jakim zakresie pod względem obszaru parku też będzie zależało od kierownika budowy. Wykonawca może dowolnie rozplanować sobie prace. Dokładny harmonogram inwestycji poznamy już po wyborze wykonawcy - mówi Jarosław Tabor, wicedyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Wykonawce rewitalizacji Parku Bednarskiego poznamy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Prace remontowe zgodnie z planem Zarządu Zieleni Miejskiej mają rozpocząć się już w maju i potrwać do połowy przyszłego roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant
Źródło: Kraków: Rewitalizacja parku Bednarskiego budzi coraz więcej kontrowersji
Nasi Partnerzy polecają