Kraków: rzeka Drwinka wystąpiła z koryta. Zalało budynki. Na miejscu pracują strażacy [ZDJĘCIA]

2021-07-15 13:41

Trwa usuwanie szkód po gwałtownych burzach, jakie przeszły przez Kraków w nocy ze środy na czwartek oraz w czwartek rano. Zalane zostały ulice i budynki w mieście. Z koryta wystąpiła rzeka Drwinka. Trwa wypompowywanie wody z budynku.

Burze w Krakowie. Zalane ulice, wiadukty i torowiska

Potężne burze przeszły przez Kraków w nocy ze (środy na czwartek 14/15 lipca). W całej Małopolsce strażacy interweniowali prawie 700 razy. Działania dotyczyły usuwania powalonych konarów drzew, udrażniania studzienek i przepustów oraz wypompowywania wody.

Rano w czwartek nie było lepiej. Przez Kraków przeszedł kolejny front, który znów przyniósł bardzo intensywne opady deszczu i silny wiatr. Nad miastem można było zaobserwować wał szkwałowy. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

Potężny wał szkwałowy nadciągnął nad Kraków. Zalane ulice, nie działa sygnalizacja świetlna [WIDEO, ZDJĘCIA]

Raport z anteny 15.07, godz.10

Burze w Krakowie. Rzeka Drwinka wystąpiła z koryta

Ze względu na silne opady, podniósł się poziom rzek w całej Małopolsce. IMGW wydał ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia, który obejmuje zlewnie: Skawy, Raby, Dunajca, Uszwicy, Ropy, Czarnej Orawy oraz mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły. W Krakowie wylała rzeka Drwinka. Na miejscu pracują strażacy, którzy wypompowują wodę.

W związku z intensywnymi opadami Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa podjęło decyzję o otwarciu magazynu przeciwpowodziowego. Na miejscu są worki z piaskiem, sprzęt służący do odpompowywania wody, agregaty. Worki z piaskiem są wydawane mieszkańcom po wcześniejszym zgłoszeniu interwencji do Centrum Zarządzania Kryzysowego. Numer alarmowy 12 61659 99

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Kraków: rzeka Drwinka wystąpiła z koryta. Zalało budynki. Na miejscu pracują strażacy [ZDJĘCIA]