Kraków: ścieżka rowerowa na ul. Grzegórzeckiej zostaje. Urzędnicy zmienili zdanie

2021-09-28 12:10 nm
Kraków: ścieżka rowerowa na ul. Grzegórzeckiej zostaje. Urzędnicy zmienili zdanie
Autor: Zarząd Dróg Miasta Krakowa Kraków: ścieżka rowerowa na ul. Grzegórzeckiej zostaje. Urzędnicy zmienili zdanie

Zamiany w kwestii ścieżki rowerowej na ul. Grzegórzeckiej. Ta nie zostanie jednak zlikwidowana. Urzędnicy wycofali się z wcześniejszego pomysłu. - Czarny scenariusz, dotyczący zakłóceń w ruchu tramwajów, związany z powrotem mieszkańców do pracy stacjonarnej, a dzieci i młodzieży do szkół obecnie się nie sprawdził - czytamy w uzasadnieniu.

Dwukierunkowa ścieżka rowerowa na ul. Grzegórzeckiej została utworzona w maju ubiegłego roku. Od początku wzbudzała sporo emocji. Miała tyle samo zwolenników, ile przeciwników. Ścieżka powstała bowiem na jezdni, a samochody jadące w stronę ronda Grzegórzeckiego skierowano na torowisko tramwajowe.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!

I choć rowerzyści chętnie ze ścieżki korzystali, to kilka tygodni temu urzędnicy zapowiedzieli, że ta zostanie zlikwidowana. Decyzję uzasadniano zwiększeniem natężenia ruchu wraz z początkiem roku szkolnego i akademickiego. Ścieżka miała zniknąć na początku września. Teraz się okazało, że jednak... w ogóle nie zostanie zlikwidowana!

Prognozowany – nie tylko przez urzędników – czarny scenariusz, dotyczący zakłóceń w ruchu tramwajów, związany z powrotem mieszkańców do pracy stacjonarnej, a dzieci i młodzieży do szkół obecnie się nie sprawdził. Potwierdzają to czasy przejazdu taboru, które pozyskiwane są z komputerów pokładowych. W związku z tym podjęto decyzję o wstrzymaniu powrotu do organizacji ruchu na ul. Grzegórzeckiej, która obowiązywała przed pandemią - czytamy w komunikacie urzędu.

Urzędnicy zapewniają, że sytuacja na ul. Grzegórzeckiej nadal będzie monitorowana. Jeśli natężenie ruchu wzrośnie, temat likwidacji ścieżki rowerowej może powrócić.

Źródło: Kraków: ścieżka rowerowa na ul. Grzegórzeckiej zostaje. Urzędnicy zmienili zdanie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany