Luzowanie obostrzeń. Uczniowie starszych klas rozpoczynają naukę hybrydową

i

Autor: Pexels Luzowanie obostrzeń. Uczniowie starszych klas rozpoczynają naukę stacjonarną

Kraków: Starsi uczniowie wrócili do szkół. Dyrektorzy planują ponowną integrajcę

2021-05-31 21:53

Szkoły wróciły do normalnego funkcjonowania. Po dwóch tygodniach nauki hybrydowej, od poniedziałku wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych i klas IV-VIII rozpoczęli naukę stacjonarną. Jak podkreślają licealiści z Krakowa mimo wstępnych obaw powrót do szkolnych ławek nie okazał się zbyt bolesny.

- Jest dobrze, nie ma wiele nauki, mamy wycieczki i integrację. Gorzej będzie, gdy przyjdą sprawdziany - mówi jedna z uczennic. - Cieszę się, że wróciliśmy, bo można się spotkać z kolegami, a wiadomo, że nauka zdalna jest dużo gorsza od tej stacjonarnej - dodaje inny z uczniów.

Krakowska Farma Miejska

W szkołach nadal obowiązuje reżim sanitarny. Uczniowie po korytarzach muszą poruszać się w maseczkach, które mogą ściągnąć dopiero w sali lekcyjnej.

- Pełny powrót uczniów do szkół nawet na kilka tygodni ma ogromne znaczenie. Czas przed zakończeniem roku ma posłużyć młodzieży przede wszystkim na poprawę kontaktów z rówieśnikami i ponowne stworzenie więzi społecznych. Przygotowujemy trochę wyjazdów i wycieczek. Chcemy nadrobić braki w integracji uczniów i nauczycieli - mówi Marek Stępski, dyrektor 2 LO im. króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. 

Ostatni raz wszyscy uczniowie ze szkół ponadpodstawowych i klas IV-VIII przebywali w szkołach w październiku ubiegłego roku.

Wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych i klas IV-VIII wrócili do szkół. Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?
Źródło: Kraków: Starsi uczniowie wrócili do szkół. Dyrektorzy planują ponowną integrajcę