Szpital Uniwersytecki w Krakowie

i

Autor: materiały prasowe

Kraków: Szpital Uniwersytecki wstrzymał rejestrację na szczepienia przeciw COVID-19 dla grupy zero

2021-02-18 14:30

Szpital Uniwersytecki w Krakowie wstrzymał rejestrację na szczepienia pierwszą dawką dla grupy zero. W ostatnim miesiącu placówka ta, jako jedna z nielicznych, kontynuowała szczepienia pierwszymi dawkami w grupie zero.

W styczniu koncerny Pfizer i BioNTech poinformowały o zmniejszeniu liczby dostaw szczepionek przeciwko COVID-19, w związku z czym większość placówek musiała wstrzymać podawanie pierwszych dawek w grupie zero, kontynuowane są jednak zastrzyki drugimi dawkami.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie, największy w kraju, był jednym z nielicznych ośrodków, które, z jedną kilkudniową przerwą, podawały pierwsze dawki – choć w ilości mniejszej niż w grudniu i na początku stycznia. W tym tygodniu szpital ponownie zawiesił rejestrację.

Tak wyglądają autobusy w Krakowie w zimie

W związku ze wstrzymaniem do 7 marca dostaw pierwszej dawki szczepionki dla grupy zero, została zawieszona, do odwołania, rejestracja osób z grupy zero oraz pacjentów z grupy określonej w rozporządzeniu rady ministrów z dnia 29 stycznia, w paragrafie 28, punkcie 9 a (chodzi m.in. o część pacjentów onkologicznych, po przeszczepach, dializowanych) – powiedziała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa Szpitala Uniwersyteckiego Maria Włodkowska.

W małopolskich placówkach medycznych trwają szczepienia seniorów i nauczycieli.

Szpital Uniwersytecki dziennie szczepi 240 seniorów, w tym tygodniu zastrzyk otrzyma tu też 300 nauczycieli.

Jak dotąd w Małopolsce wykonano prawie 196 tys. zastrzyków, w tym 61,5 pierwszą dawką.

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...