Kraków

i

Autor: Pixaby

Kraków: Turystyka wraca do normy, ale brakuje turystów zagranicznych

2021-07-06 21:55

Tak naprawdę opłaca się pracować jedynie w weekendy, bo w dni robocze ruch przy stoiskach jest niewielki - mówią sklepikarze na krakowskim rynku. Choć turyści coraz chętniej odwiedzają stolice Małopolski to ich liczba wciąż jest niezadowalająca dla branży turystycznej.

- Najbardziej tęsknimy za przyjezdnymi z zagranicy. Polskich turystów nie brakuje, ale oni nastawieni są na inne rozrywki, a nie wydawanie pieniędzy na pamiątki. Myślę, że jak na razie tegoroczne wakacje są gorsze pod względem zarobków od ubiegłego roku - dodaje jeden ze sprzedawców pamiątek.

Krakowska Farma Miejska

Wśród turystów na Rynku Głównym najczęściej można spotkać podróżnych, którzy przejazdem odwiedzają Kraków i nie zatrzymują się tutaj zbyt długo. Docelowym miejscem podróży dla turystów odwiedzających obecnie Małopolskę są gminy, gdzie można uprawiać turystykę aktywną.

- Faktycznie widać, że jest więcej osób na Rynku Głównym, ale do stanu z sprzed dwóch lat jeszcze daleko, co pokazują puste kawiarnie w okolicach godzin południowych, które dawniej tętniły życiem - mówi jedna z mieszkanek Centrum Krakowa.

Według ekspertów branża turystyczna wróci do stanu sprzed pandemii dopiero w okolicach 2023 roku.

Ile wiesz o polskim Youtube?

Pytanie 1 z 13
W Szczecinie został nagrany słynny film z hasłem: Ale urwał! Co było dalej?
Źródło: Kraków: turystyka wraca do normy, ale wciąż brakuje gości z zagranicy