Prawa Człowieka

i

Autor: Kraków.pl/materiały prasowe

Kraków włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka

2021-12-09 18:00

Obchodzone 10.12 święto zostało uchwalone przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z okazji podpisania w 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Z tej okazji kilka wybranych ulic i najważniejszych placów na jeden dzień zmieni swoje nazwy. 

Ulica Wielopole stanie się ulicą Równego Traktowania, Plac Wszystkich Świętych będzie się na jeden dzień place Praw Człowieka, al. Focha stanie się al. Braterstwa i Siostrzeństwa, a Plac Centralny w Nowej Hucie  Placem Sprawiedliwości Społecznej - wylicza Nina Gabryś, pełnomocniczka prezydenta ds. polityki równościowej.

To nie wszystko. Na ulice wyjdą również wolontariusze rozdający deklarację praw człowieka i specjalne przesłanie prezydenta Jacka Majchrowskiego.  

W liście prezydent podkreśla, że Kraków jest miastem otwartych bram, które widnieją w jego herbie, które jest dumne ze swojej różnorodności, wielokulturowości, kosmopolityzmu. Jesteśmy miastem, które dba o prawa człowieka i inwestuje w projekty równościowe - dodaje Nina Gabryś.

Tymczasowe tablice z nowymi nazwami ulic będą prezentowały nowy wzór oznakowania, jaki pojawi się w mieście już w przyszłym roku.

Bohatersko uratował nastolatkę w autobusie! Kierowca opowiedział o wstrząsającym zdarzeniu

Czy masz objawy zespołu suchego oka?

Pytanie 1 z 12
Czy dokucza ci nadwrażliwość na światło?
Źródło: Kraków włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka