półmaraton

i

Autor: pixabay.com

Kraków wraca do sportowej normalności. Wiele atrakcji w drugiej połowie roku

2021-06-24 21:19

Już 17 października odbędzie się 7. Cracovia Półmaraton Królewski. Na starcie biegu będzie mogło stanąć aż 5 tysięcy zawodników, ale tylko 250 z nich może być niezaszczepiona przeciwko Covid-19. Zapisy startują już 1 lipca.

- Zależy nam na tym, by bieg był bezpieczny. Na razie takich imprez jest niewiele, więc chcemy przyłożyć cegiełkę do tego, aby zachęcić rządzących do poluzowania regulacji, tak by jak najwięcej osób mogło wrócić do biegania, bo są straszliwie stęsknieni - mówi Magdalena Nowak-Obrzut z Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Zalany tunel na Igołomskiej w Krakowie

Najbliższe miesiące pod względem sportowym będą bardzo intensywne dla kibiców, do Krakowa zawitają trzy duże wydarzenia.

- Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się między 9, a 11 lipca w Tauron Arenie. Tam również odbędą się Mistrzostwa Europy mężczyzn w siatkówce. Na początku września zostanie rozegranych 15 spotkań z udziałem Polaków. Oczywiście Tour de Pologne tradycyjnie będzie kończył się 15 sierpnia w Krakowie - dodaje dyrektor ZIS-u Krzysztof Kowal.

Na czas wakacji władze miasta chcą zachęcić mieszkańców do aktywności fizycznej. W weekendy przy Tauron Arenie będą odbywać się darmowe zajęcia sportowe pod hasłem "Trenuj w Krakowie".

Ile wiesz o polskim Youtube?

Pytanie 1 z 13
W Szczecinie został nagrany słynny film z hasłem: Ale urwał! Co było dalej?
Źródło: Kraków wraca do sportowej normalności. Wiele atrakcji w drugiej połowie roku