Wawel

i

Autor: Pixaby

Kraków "Zieloną Stolicą Europy 2023"? W stawce pozostały jeszcze trzy miasta

2021-07-07 15:49

Kraków finalistą konkursu na „Zieloną Stolice Europy 2023”. O zwycięstwo powalczy z estońskim Tallinem, szwedzkim Helsingborgiem i bułgarską Sofią.

Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej podkreśla, że konkurs nie jest - jak się powszechnie sądzi - plebiscytem o największą liczbę terenów zielonych. Kapituła nagradza miasta wyznaczające drogę ku zrównoważonemu rozwojowi. 

Powiększenie i pogrubienie penisa - jak przebiega zabieg?

Kraków jako pierwsze miasto posiada nowoczesną spalarnię śmieci, szczyci się jako jedno z posiadających najlepszą wodę na świecie, które w ambitny sposób próbuje politykę rowerową czy komunikacyjną wprowadzać w bardzo trudną, zabytkową przestrzeń. Wszystko to jest oceniane przez niezależnych ekspertów w 12 kategoriach. Zieleń jest tylko jedną z nich - stwierdza. 

Mariusz Waszkiewicz z Towarzystwa na Rzecz Ochrony Przyrody twierdzi, że miastu daleko jest do miana „Zielonej Stolicy”.

Oprócz powiedzmy działań na rzecz poprawy jakości powietrza, to trudno wskazać inne proekologiczne działania. Mamy trend nie zazieleniania, podnoszenia jakości ekologicznej, tylko wręcz betonowania - mów. 

Zwycięskie miasto otrzyma oprócz tytułu nagrodę w wysokości 600 tys. euro. Kraków w konkursie startuje po raz drugi. W ubiegłym, roku zajął 5 miejsce. 

Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?
Źródło: Kraków "Zieloną Stolicą Europy 2023"? W stawce pozostały jeszcze trzy miasta