Inwestycja w zoo

i

Autor: A.W. Inwestycja w zoo

Krakowskie zoo zmienia się ... dla pracowników

2023-09-22 15:07

Zoo to nie tylko dom zwierząt. To także warsztat pracy ich opiekunów. Krakowskie zoo zrealizowało kolejną inwestycję - tym razem z myślą o pracownikach ogrodu. W czwartek otwarto wyremontowany budynek socjalny i warsztatowy wykorzystujący ekologiczne rozwiązania. Cały obiekt jest wyposażony w fotowoltaikę, a nadwyżek prądu skorzysta zoo.

Krakowskie Zoo gruntownie zmodernizowało stary budynek socjalny i warsztatowy, dzięki czemu zespół pracowników będzie mógł działać w bardziej komfortowych warunkach. W przebudowanym obiekcie powstała nowoczesna przestrzeń do regeneracji i zaspokojenia podstawowych potrzeb w czasie pracy, spełniająca obecne standardy.

Mamy nowe pralnie, suszarnie, kuchnie i stołówkę oraz łazienki z prysznicami. Budynek jest wyposażony w fotowoltaikę, dzięki której możemy liczyć na własny prąd, którego nadwyżki będą kierowane do ogrodu zoologicznego- mówi Teresa Grega, dyrektor Fundacji Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie.

Przed modernizacją pracownicy korzystali z pomieszczeń socjalnych zlokalizowanych w pięciu różnych, oddalonych od siebie miejscach. Nowe przestrzenie umożliwiają prowadzenie prac remontowanych przez pracowników zoo.

Na parterze rozbudowano warsztaty fundacji. Powstała duża stolarnia, ślusarnia, narzędziownia i wentylatorownia. Poprawiono też układ drogowy wokół budynku. W związku z tym, że na terenie zoo coraz więcej zadań wykonuje grupa remontowo-budowlana fundacji, inwestycja zwiększy ich możliwości, bezpieczeństwo i komfort pracy - dodaje dyrektor Zoo.

Z przebudowanego obiektu będzie korzystać na co dzień blisko 70 osób. Cała inwestycja kosztowała prawie 4 miliony złotych i została sfinansowana ze środków fundacji.

QUIZ wiedzy o Zakopanem. Jak dobrze znasz polską stolicę gór?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się słynna skocznia narciarska w Zakopanem?
Wielka Krokiew
Raport - Jarosław Sachajko
Źródło: Krakowskie zoo zmienia się ... dla pracowników