kierowca

i

Autor: Pixabay Kurs redukujący punkty karne 2023

Wiadomości

Kursy kasujące punkty karne. Ośrodki w Krakowie i całej Małopolsce przeżywają prawdziwe oblężenie

2023-09-29 11:14

Jak obniżyć liczbę punktów karnych? We wrześniu 2023 roku powróciły kursy redukujące punkty. Pokłosiem jest to, że ośrodki Ruchu Drogowego w Krakowie i całej Małopolsce przeżywają prawdziwe oblężenie. Już ponad 300 mieszkańców Krakowa chce odbyć kurs, który umożliwia skasowanie aż 6-ciu punktów karnych. W stolicy Małopolski najbliższy termin to... koniec listopada. Ile kosztuje takie szkolenie?

Kurs redukujący punkty karne 2023. Kierowcy szturmują Ośrodki Ruchu Drogowego

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie wznowił szkolenia dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego, którzy zbliżają się do 24-punktowego limitu karnego. Gdy kierowca straci prawo jazdy, musi liczyć się z ponownym egzaminem, a jeśli chce tego uniknąć, z pomocą przychodzi kurs redukujący punkty karne. Okazuje się, że zainteresowanie jest tak ogromne, że w Krakowie kursy odbywają się co trzy dni, lecz w październiku i prawie całym listopadzie wszystkie miejsca są już zajęte. Najbliższe szkolenia, na które są jeszcze wolne miejsca odbędą się w terminach:

  • 28 listopad 2023, godz. 7.45-15.15,
  • 1 grudzień 2023, godz. 7.45-15.15.

Na kurs redukujący punkty karne można zapisać się osobiście w Małopolskim Ośrodku Drogowego i w jego filiach lub drogą mailową. Szkolenie jest odpłatne, jego cena to tysiąc złotych. Jeden kierowca nie może przystępować do szkolenia częściej niż raz na pół roku.

- Szkolenie jest skierowane do osób, które nie przekroczyły jeszcze 24 punktów karnych, ale zbliżają się do tej granicy i chcą sobie troszkę tych punktów odjąć. W szkoleniu biorą udział grupy maksymalnie 15-osobowe. Takie szkolenie składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W teoretycznej są zagadnienia związane z psychologią. Policjanci też przestawiają statystyki wypadków, jak i też zagrożenia w ruchu drogowym. Głównym celem części praktycznej jest hamowanie awaryjne przy prędkości 30 i 50 km/h - powiedział nam Grzegorz Wysopal, kierownik działu szkoleń MORD w Krakowie.

- Kierowcy najczęściej tracą punkty za nieprawidłowe zachowanie w rejonach przejść dla pieszych. To 15 punktów karnych i 1500 zł. Kolejna rzecz to rozmowa przez telefon komórkowy - 12 punktów karnych. Przejazd na czerwonym świetle to 15 punktów. Są to naprawdę dość wysokie kary. Podczas szkoleń redukujących punkty karne policjanci przypominają, że główną przyczyną wypadków jest także nadmierna prędkość i niedostosowanie prędkości do panujących warunków. Oprócz tego policjanci ku przestrodze pokazują zdjęcia z tragicznych wypadków - powiedziała nam nadkomisarz Joanna Biel-Radwańska z Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Jak sprawdzić punkty karne?

Jeśli chcemy sprawdzić, ile mamy punktów karnych, swoje kartoteki możemy uzyskać w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Znajduje się on na ul. Mogilskiej 109, w pokoju 503 i jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 lub. Liczbę punktów karnych można też sprawdzić w najbliższej miejsca zamieszkania komendzie policji lub za pomocą aplikacji mObywatel. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie poinformował, że przeprowadzenie weryfikacji stanu liczby punktów karnych oraz daty ich anulowania zaleca się na kilka dni przed terminem szkolenia.

W tych polskich miastach jest najwięcej wypadków. Na którym miejscu jest Kraków?

4 latek utonął w studni na placu zabaw w przedszkolu
Źródło: Kursy kasujące punkty karne. Ośrodki w Krakowie i całej Małopolsce przeżywają prawdziwe oblężenie