Tej machiny nikt już nikt nie zatrzyma! Krakowski lagun to prawdziwy FENOMEN! [MEMY]

2021-04-20 12:11 Natalia Musiał

Słynny krakowski lagun robi coraz w sieci coraz większą karierę. Historię i wizerunek słodkiego rogalika wykorzystują poszczególne cukiernie czy sklepy spożywczy. Wspomniał o nim także m.in. Stephen King. Lagun stał się również bohaterem sporej ilości memów! Specjalnie dla was zebraliśmy je w naszej galerii. Tylko zobaczcie!

Lagun z Krakowa bije rekordy popularności. Jaka jest jego historia?

Chyba nie osoby w Polsce, która nie słyszałaby o krakowskim lagunie. Przypomnijmy, słodki rogalik miał straszyć mieszkańców stolicy Małopolski. Ludzie bali się wychodzić z domu oraz otwierać okien. Na miejsce zostali wezwani inspektorzy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Przerażenie mieszkańców było bezzasadne. Tajemniczy lagun okazał się croissantem, którego ktoś wyrzucił z okna!

Raport z anteny 20.04, godz.10

Krakowskim lagun w światowych mediach. Pisze o nim m.in. Stephen King!

Opowieść o krwiożerczym lagunie z Krakowa okazała się hitem! Pisały o nim światowe media, np. BBC News, ale również portale z Indii czy Rosji. Co więcej, na Twitterze wspomniał o nim pisarz Stephen King oraz aktor Mark Hamil.

Lagun z Krakowa to także hit kawiarni, cukierni i restauracji. Jedna z nich 10 proc. ze sprzedaży przekazuje KTOZ. Także dyskonty mają w swojej ofercie laguny, przedstawiając je jako idealny dodatek do kawy.

Czy lagun przebije krakowskiego obwarzanka? Tego nie wiadomo. Popularnością prześcignął już na pewno kultowy "instrybutor". O lagunie powstało już mnóstwo memów! Możecie je zobaczyć w poniższej galerii.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Źródło: Tej machiny nikt już nikt nie zatrzyma! Krakowski lagun to prawdziwy FENOMEN! [MEMY]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany