"Maj równości" w Krakowie. Miasto chce przełamywać stereotypy

2021-04-29 16:14 KK
LGBT
Autor: Pixabay Do prokuratury rejonowej w Elblągu trafiło zawiadomienie dotyczące wójta gminy Grunwald Adama Szczepkowskiego.

Spotkania z aktywistami, warsztaty dla dzieci czy spektakle teatralne poruszające tematykę wykluczenia. Tak w skrócie przedstawia się „Maj Równości”. Przygotowany przez miejskie instytucje program kulturalny, poświęcony walce z dyskryminacją.

Organizując "Maj równości" miasto chce  szukać nowych, wspólnych pól dialogu i podkreślić jego zaangażowanie w walkę z dyskryminacją.

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o "Maju Równości":

Kultura uczy wrażliwości, poszerza nam perspektywę,  otwiera nas na nowe doświadczenia i właśnie przez kulturę i sztukę chcemy przeciwdziałać dyskryminacji, budując świadomość mieszkańców - tłumaczy Nina Gabryś, pełnomocniczka prezydenta ds. polityki równościowej.

Prof. Joanna Hańderek, filozofka i działaczka społeczna podkreśla, że „Maj Równości” ma przynieść zmianę sposobu myślenia o nierównościach.

Szukamy sposobu inkluzji, czyli z jednej strony np. dobrej mowy, którą można przeciwstawić mówię nienawiści. Szukamy też sposobu przekonania ludzi, że ci, którzy są piętnowani jako inni, albo są stygmatyzowani jako obcy, wcale nie są obcy, wcale nie są inni - stwierdza. 

Szczegółowy program „Maja Równości” możecie znaleźć na portalu Magiczny Kraków w zakładce aktualności.

Majówka 2021 - najlepsze piosenki na długi weekend

Święta kościelne. Czy znasz najważniejsze daty?

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzimy Trzech Króli?
Źródło: "Maj równości" w Krakowie. Miasto chce przełamywać stereotypy
Nasi Partnerzy polecają