Maleńki ssak sprintem biegnie po śniegu. "Ale zasuwa!" Nagranie to hit w sieci! [WIDEO]

2021-02-17 15:41 nm
Maleńki ssak sprintem biegnie po śniegu. Ale zasuwa! Nagranie to hit w sieci!
Autor: Screen: Facebook/Nadleśnictwo Piwniczna, Lasy Państwowe Maleńki ssak sprintem biegnie po śniegu. "Ale zasuwa!" Nagranie to hit w sieci!

Nadleśnictwo Piwniczna opublikowało w sieci niezwykłe nagranie. Widać na nim, jak maleńki ssak ochoczo przemierza hałdy śniegu. Nie jest to jednak dobrze znana nam mysz, choć mocno ją przypomina. Co zarejestrowała kamera? Sprawdźcie w naszym materiale!

"Mały długodystansowiec na bezkresnej połaci śniegu" - brzmi tytuł nagrania opublikowanego przez Nadleśnictwo Piwniczna w powiecie nowosądeckim w Małopolsce. Na filmie widzimy maleńkiego ssaka, który sprintem biegnie po ogromnej warstwie śniegu, zostawiając po sobie fantazyjne kształty. Nagranie wzbudziło mnóstwo emocji wśród internautów!

"Ale czad!; "Ale zasuwa!"; "Wyścig z czasem? Niesamowita jest" - piszą w komentarzach.

Czym jest to maleńkie zwierzątko? To ryjówka aksamitna. Zwierzę osiąga zaledwie 7 cm długości ciała. Ma też niewielki ogon. Osiąga wagę maksymalnie 10 gramów. Bez problemu więc mieści się w dłoni. Ryjówka aksamitna ma jeszcze swoją kuzynkę - ryjówkę malutką. Ta jest niemal dwukrotnie mniejsza od myszy. Mierzy zaledwie 4 cm długości i waży około 3 gramów.

Co ciekawe, ryjówki charakteryzują się bardzo szybkim metabolizmem. Muszą więc praktycznie cały czas poszukiwać pokarmu. Żywią się głównie owadami, co w zimie jak wiadomo, nie należy do najłatwiejszych. Zwierzaki nie zapadają w sen zimowy. Jak więc sobie radzi w tym okresie? "Karmi się" nasionami bądź roślinami. Potrafi również zmniejszyć swój rozmiar ciała (nawet o jedną trzecią), by w ten sposób ograniczyć konieczność spożywania pokarmu.

Herbaciarnia w której mieszkają koty

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra